Siirt Okey Oyna

RebeL

Level 5
Üye
MT2 Üye
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
83
Tepki
3
Siirt Okey Oyna

Siirt okey, Sitemizi kurarak oyun severlere en iyi hizmetleri vermeye çalışmaktayız. Sitemiz içerisinde her İl için farklı oyun odaları oluşturarak hem oyun severlerin okey oynayabileceği masa sayısını artırdık hem de aynı ilde bulunan kişilerin ortak bir noktada buluşmasını ve birlikte oyun oynamalarını sağlamaya çalıştık. Siirt okey odası Siirt’te ikamet eden ya da Siirtli olup farklı illerde ikamet edenlerin buluşmasını ve okeyi birlikte oynamaları için oluşturduk. Sitemize erişim yaparak istediğiniz İle ait okey odasını seçebilir ve istediğiniz zaman istediğiniz kadar okey oynayabilirsiniz. Sitemiz sayesinde arkadaş grubunuzu genişletebilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Siirt Okey Oyna
Dijital yazılım teknolojisi gelişmeye başladığı andan itibaren insanların severek oynadıkları oyunların başında okey gelmektedir. Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek ve sizlerin okey oyunlarınızı daha iyi oynayabilmeniz için sizlere büyük fırsatlar sunmaktadır. Sitemizde okey oyunları gerçek okey oyunu kuralları ile oynatılmakta ve oyun odalarındaki okey masalarında oyunlar kişi sayısı dört olduğunda başlamaktadır. Oyunu kazanabilmek için rakiplerinizden daha fazla el açmanız ve rakiplerinizi daha erken 0 puana indirmeniz gerekir.

Siirt Okey Oyunu
Siirt okey oyunu ve diğer odalarda oyun oynayabilmeniz için öncelikle okey oyununu bilmelisiniz. Kurallarını bilmediğiniz bir oyundan zevk alamazsınız ve diğer oyuncular sizinle oyun oynamak istemeyecektir. Sitemiz okey oyunu kuralları herkes tarafından bilinen gerçek okey oyununda geçerli olan tüm kuralları ile aynıdır. Taşların sıralı dağıtılması, oyuna her el başka birisinin sıra ile başlaması, taş çekme kuralları, oyun bitim kuralları, çifte gitme, okey atma hepsi aynı kuraldır.

Siirt Okey Oyunları
Siirt okey oyunları, sitemizde okey oynarken gerçek okeyde büyük bir şans olarak görülen sahte okey ve gösterge taşını kullanabilirsiniz. Gösterge taşı zar atışı sonunda yere açılan taşın eşi olan taştır ve ilk dağıtımda gelen oyuncuya 1 puan kazandırmaktadır. Önemli olan dağıtım sonrasında taş çekmeden gösterge olduğunu rakiplere gösterebilmektir. Sahte okey taşı ise okey olarak belirlenen taş yerine kullanılan taştır. Sahte okey taşı 106 taş içerisinde iki tanedir. Taş rakamlarını sıralarken okeyin denk geldiği yere sahte okey kullanılır. Okey değeri yoktur sadece okey sayısını temsilen kullanılır.

Siirt Okey Odası
Siirt Okey Odası oyununda toplam 106 taş vardır ve her elde oyunculara 14 taş dağıtılır. Oyuncular bu 14 taşı en az 3’lü gruplar halinde dizmeye çalışmaktadır. İlk dağıtımda oyunu başlatacak olan oyuncuya 15 taş verilir. İlk oyuncu taş çekmeden elindeki fazla olan taşı atarak oyunu başlatır. Bir sonraki oyuncu atılan taş eline yararsa onu alır ya da ortada bulunan desteden taş çekerek oyuna devam eder sıra kendisine gelen oyuncu taş çektikten sonra elinde fazla olan 15. Taşı bir sonraki oyuncuya atarak oyunu devam ettirir.

Okey oyununda elindeki taşları en az 3’erli olarak dizen oyuncu eli kazanmış olur. Eli kazanabilmeniz için taş diziliş kurallarına dikkat etmeniz gerekir. Taşlar aynı renklerden oluşan sayıları sıralı olarak sıralayabilirsiniz ya da aynı rakamları farklı renklerden oluşarak sıralayabilirsiniz. Diğer açma şekli ise çift açmadır. Çift açmada elinizde 7 adet çift taş bulunmalıdır. Her taşın eşi sizde olmalı ve 14 taşın hepsi tam olmalıdır. Çift açışlar okey atmak ile eş değer kabul edilir ve rakip oyunculardan iki kat puan silinir. En değerli taş okey taşıdır. Taş sıralamasında istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca elinizi düzelttiniz ve sıralamayı yaptıktan sonra okey taşı 15. Taş olduğunda onu atarak okey atmış olursunuz ve oyunu kazanırsınız.

Siirt ilçelerdeki okey salonları
Siirt ilimizdeki; Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan, Tillo, ve Merkez ilçeleri ile okey salonlarından yararlanmak için hemen oyun salonumuza giriş yapınız.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst