Serious Sam Double D

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
587
Tepki
1
Eski oyunların 3D olarak yeniden yapıldığını çoğu kez gördük. Ama bu durumun tam tersi olarak 3D yapımların 2D hallerini de gördük. Serious Sam katıksız aksiyonu ve eğlencesi ile günün stresini atmak için birebir oyundu. Şimdi de bunu 2D olarak eski tarzda yapmaya aynen devam ediyor, peki iyi olmuş mu? Gelin birlikte bakalım.

Eski Mısır’da tanıdık bir yüz!

İnsanlar günün gerginliğini üstünden atmak için farklı farklı çözümler üretir. Bazıları oturur sevdiği filmi veya diziyi izler, bazıları yemek yapar, bazıları yatar uyur. Ancak oyuncu kesimine dahilseniz konsol veya PC’yi açıp, bir şeyler oynamak ve rahatlamak iyi gelebiliyor. Özellikle elimizde Serious Sam tarzı canımızı sıkmadan ilerleyeceğimiz bir yapım varsa. Serious Sam Double D aynısı yapabiliyor. Serinin ana oyunları gibi dolu dolu kapışmaları bizlere sunuyor. Aslında Serious Sam Indie serisinin bir parçası. Yapımcı da Mommy's Best Games. Ancak durum biraz farklı, çünkü bu sefer FPS değil de, eski tarzda Contra’ya benzer, Side-Scrolling yani yandan görüp, ilerlediğimiz bir yapıda seyrediyor. Sam kendini yeşil seksi hologram Nettie’nin rehberliğinde tekrardan Eski Mısır’da bulur. General Maxilla kumandasındaki Mental’s Horde’a karşı aksiyona girer ve olaylar gelişir.


1.jpg

Double D’de ilerleyip, rakiplerimizi parçalara ayırıp, Boss’larla kapışıyoruz. Bunları yaparken oyun bazı farklılıklarını da ortaya koyuyor. En ilginç özelliklerden biri silahları birbiri ile kombine edebilmeniz. Karşımıza kelepçe tarzı parçalar çıkıyor, bu kelepçeleri kullanarak silahları dörtlü, üçlü, altılı gibi şekilde üst üste birleştirebiliyoruz. Böylece hasar verme oranımız artıyor.
 
Home Register Log In
Üst