Saint Seiya: Brave Soldiers (PS3) (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Dövüş oyunları konusunda hassas olan oyunseverlerin birçoğu sadece görüntülerdeki kaplamalara değil, aynı zamanda karakter derinliğine de önem veriyorlar. "En azından bir hikayesi olsaydı be" cümlesini birçok dövüş oyununda yaşamışızdır. Street Fighter, Mortal Kombat veya Tekken'den daha iyileri var mı bilemiyorum ancak benim gözümde bu üçü birer efsane.


15.jpgNamco Bandai'nin animeler üzerinde çıkarttığı yığınla oyunu var ancak şu ana kadar hiç Saint Seiya: Brave Soldiers kadar duygusal bir dövüş oyunu oynamadığımı itiraf etmeliyim. 22 Kasım tarihinde piyasaya çıkan dövüş oyunu, diğer anime göndermelerinden çok farklı. Namco'nun böylesine duygusal içerikle oyunseverlerle buluşması büyük bir risk. Riski almasıyla, oyuncuya beklediğinden daha azını sunması ise ayrı bir konu.

Saint Seiya mangasına ve animesine dayalı olan Saint Seiya: Brave Soldiers, 50'den fazla oynanabilir karakterle karşımıza çıkıyor, zira özellikle oyun içi kaplamalar karakterlere oranla o kadar geri planda kalmış ki, altın zırhlı kahramanlarımızın yeteneklerini izlemekten alana dikkat etmekte zorlanıyoruz.

17.jpg


80'lerin animelerinden hoşlanan kaç kişiyiz bilemiyorum ancak Saint Seiya: Brave Soldiers, yakalamak istediği o 80'ler detaylarını yakalayamamış. Karakterlerin orijinallerine benzediğini ve animedeki yeteneklerinin başarılı bir şekilde aktarıldığını görebilsek bile ironik olarak en önemli eksiklik ise sadece karakterlere odaklanmak olmuş.

18.jpg

Yunan tanrılarının arasında geçen bir savaşta amacımız, Athena'yı kurtarmak.
 
Home Register Log In
Üst