Riot Valorant Hile Sisteminin Oyuncuları Gözetliyor İddialarını Reddetti!

Has1tape

Level 18
Üye
MT2 Üye
Katılım
29 Kas 2022
Mesajlar
350
Tepki
0
Valorant, Counter-Strike ve Overwatch oyunlarını geçmiş gibi görünebilir. Valorant kendisini rakiplerinden ayıracak birtakım özellikler sunuyor. “Tüm küresel oyuncular için ücretsiz 128 tane onaylı sunucu sunuyor. Hassas vuruş kaydı içinde özel oluşturulmuş bir net kodda bulunuyor. Sunucu yetkili oyun mimarisi ve özel hile önleme tespiti ilk günden itibaren oyun geleneksel tac shooter deneyimini geliştiriyor ve türe yeni bir şey getiriyor.”

Beta geliştiriciden sadece anahtar almış olanlar tarafından oynanabiliniyordu. Twitch‘te yayın yapan kişileri izleyerek bu anahtarları düşürebiliyoruz. Oyuncular Valorant için hile karşıtı sistemde bir hata buldular. Sistem, oyuncu bilgisayarını her açtığında başlayan bir çekirdek sunucusu kullanıyor. Yani hile programı Valorant oynamasanız bile etkin durumdadır.


Oyuncuların bir kısmı bu durumdan pek memnun değiller. Bazıları Riot Games‘i casusluk yapmakla suçladı ve diğerleri bu sürücünün bilgisayar korsanlarının makinelerini hassas verileri çalmaya ortam hazırladığını düşündüler. Stüdyonun hile karşıtı önlemler başkanı Paul “Arkem” Chamberlain iddialara bir cevap verdi. “Evet, sistem başlangıcında bir sürücü çalıştırıyoruz. Hiçbir şey taramıyor (oyun çalışmadığı sürece). Mümkün olduğunca az bir sistem kaynağı harcayacak şekilde tasarlanmıştır ve sunucularımızla iletişim kurmaz. İstediğiniz zaman kaldırabilirsiniz” dedi.

Oyuncular istedikleri zaman çekirdek sürücüsünü kaldırabilirler, ancak bu onların Valorant oynamasını engeller. Tüm hile önleme yazılımları oyuncuların etkinliğini izlemelidir. Ancak Valorant’ın hile önleme sisteminin oyuncuların bilgisayarına olan erişimi biraz gariptir. Riot zaten ilk hile kullanan oyuncuyu yasakladı ve henüz kendilerini belli etmeyen hilecilere gerçek donanım yasakları uygulayacaktır.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst