Riot Games Valorant’ı Konsolda Test Ediyor

Has1tape

Level 18
Üye
MT2 Üye
Katılım
29 Kas 2022
Mesajlar
350
Tepki
0
Bu oyunu oynamanın bir yolu var ve bu oyunu tecrübe etmenin bir yolu var, tam olarak konsol oyununa dönüştüğünden emin değiliz.” dedi. “Bu deneyimi bu platformlarda sunabileceğimizi düşünüyoruz. Ancak Valorant’ın belirli bir oyun türü ve belirli bir deneyim türünü temsil etmesini gerçekten istiyoruz.”
Geliştirme ekibi, oynadıkları platform yüzünden dezavantajları olduğunu düşünen herkes hakkında endişe duyuyor. Birçok birinci ve üçüncü şahıs atıcı oyunu kontrolör oyuncularına fare desteği de verdiği için kontrolü telafi etmede yardımcı seçenekler sunuyor.

Nişan yardımcısı genellikle bir tartışma konusudur. Bazı üst düzey Fortnite oyuncuları son zamanlarda bu oyunda nişan yardımcısı özelliğine olan endişelerini çok fazla güçlendirdi. Nişan ve mekanik kabiliyete büyük önem veren Valorant, kontrolör oyuncuları için doğru dengeyi bulmak bir problem yaratabilir.

Valorant hakkında biraz daha bilgi verecek olursak ise, Riot Games tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz bir FPS shooter oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk kez ortaya çıktığında ismi Project A idi. Oyun 2 Haziran 2020 tarihinde tam olarak piyasaya çıkışını gerçekleştirdi.

Riot Games bu sorunu çözemezse konsol oyuncularına stabil bir oyun sunamaz. Bana kalırsa bu konuda çapraz platform desteğinin de gelmemesi taraftarıyım. Valorant gibi bir oyunda bir PC oyuncusu ile bir Playstation 4 oyuncusu bence pek eşit şartlarda olmazlar. Bu algıyı Fortnite biraz olsun yıktı ama Valorant’ta bu durumun daha da zor olacağını düşünüyorum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz yorumlarınızı bekliyoruz.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst