Resident Evil 4 HD

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Herhalde bu muazzam seriyi sizlere baştan sona anlatmama gerek yok. PlayStation'larda başlayan bu korku dolu macera Gamecube ve daha pek çok konsolda kendine yer buldu, hatta (şükürler olsun ki) ilk oyunu saymazsak PC'lere de konuk oldu. Umbrella adlı bir şirketin dışarıya sızdırdığı bir virüs ile önce bir evi, sonra bir şehri, ardından da dünyanın dört bir yanını kaos ile kaplayan maceramız, farklı karakterler ile bizi değişik ve bir o kadar tatsız mekanlara sürükledi. Serinin takipçilerinin çok iyi hatırlayacağı gibi, seriyi ilk üç oyunun aksine bir parça daha aksiyona iten ve gerilim dozunu az da olsa düşüren Resident Evil 4 beklenenden de büyük bir başarı sağlamıştı. Ardından gelen beşinci oyun her ne kadar sevildiyse de gerilim dozunun iyice düşüp, oyunu bir aksiyon oyununa çevirmesi sebebiyle serinin sıkı takipçileri tarafından topa tutuldu.

Serinin altıncı oyun ile devam edeceği dedikoduları ortalıkta dolaşırken, PlayStation 3 ve Xbox 360'larımıza serinin oyunlarından biri, Resident Evil 4, HD olarak konuk oldu. Bu yazımızda ise kısa da olsa zaten çoğunuzun iyi bildiği Resident Evil 4'ü HD olarak nasıl makyajlanarak karşımıza getirdiklerinden bahsedeceğiz.


5.jpg

Makyajlı ölü güzel olur mu?

PlayStation Network ve Xbox Live'e gelen yapım için çok açık konuşayım, grafiksel açıdan pek tatmin edici bir yanı yok. Hatta o kadar ki, HD olarak pazarlanan oyun aslında GameCube versiyonunun HD'leştirilmiş, pek de başarılı olmayan bir versiyonu. Tabi bu lafım grafikler için. Son zamanlarda HD olarak çıkan ve görsel ziyafet veren pek çok klasikleşmiş oyun varken, Resident Evil 4 HD'nin HD'ye yükseltilmiş grafikleri, bu sürümün belki de tek eksik yönü
 
Home Register Log In
Üst