Reality Fighters

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Komşunuz canınızı sıktı ve onu dövmek mi istiyorsunuz? Yıllardır uyumak ve bilgisayar başında vakit geçirmekten sıkıldığınız odanızda bu kez kıran kırana dövüşmek ister misiniz? Kung Fu ustası olmayı hiç düşündünüz mü? İstediğiniz her yeri, birer dövüş arenasına çevirmeye ne dersiniz? Eğer bu sorular ilginizi çektiyse, sizi PS Vita için geliştirilen dövüş oyunu Reality Fighters'a alalım. Zira dövüş, ciddi bir iştir.

Şimdiye kadar birçok dövüş oyunu oynadık, oynuyoruz, oynamayı bekliyoruz. Birçok da önemli isim sayılabilir aslında. Ancak şimdiki oyunumuz biraz farklı. Reality Fighters, PS Vita'nın kamerasından da aldığı destekle, istediğiniz her yeri birer dövüş arenasına çeviriyor, akabinde sizi de dövüşçü olarak bu sanal evrene davet ediyor. Merak etmeyin, hiçbir yeri gerçekte kırıp dökemez, dayak yeseniz bile yorgun düşmezsiniz.


1.jpg

Gerçekten sanala

Oyuna ilk adımı attığımızda, evvela bir karakter oluşturmalıyız. Burada PS Vita'nın iki kamerasından da yararlanabildiğimizi görüyoruz. İstersek ön kamerayı kullanarak kendi yüzümüzü oyuna taratabilir, istersek de arka kamerayı kullanarak karşımızdaki arkadaşımızın yüzünü taratabiliriz. İşlemi tamamladıktan sonra, karakterimizin vücut yapısını, aksesuarlarını ve giysilerini seçip, "dövüş tarzı" kısmına adım atıyoruz. Burada da birçok dövüş stili bulunuyor. İster balerin gibi sekin, ister bir Kung Fu ustası olmayı deneyin. İlk etapta tüm stiller açık olmadığı için, yeterince adam döverek bunları açmalı ve sonrasında aktif hale getirmeliyiz.

Karakter hazırlama işlemlerini tamamladıktan sonra, mesela istersek ofisimizin fotoğraflarını çekerek oyuna aktarabiliyor ve sonra burada dövüşebiliyoruz. Augmented Reality teknolojisi, Reality Fighters'ın bel kemeği konumunda diyebiliriz.

Karakterimizi oluşturduk, dövüş stilini de belirledik diyelim. Şimdi de sıra, dövüşe başladığımızda ve bitirdiğimizde söyleyeceğimiz sözlere geldi. Burada da iki adet kısa ses kaydı yapıyoruz ve tüm işlemleri tamamlayıp, dövüş kısmına adım atıyoruz. İstersek senaryo moduna, yani sıralı dövüşlere başlayabilir, istersek zamana karşı savaşabilir, istersek de kanımızın son damlasına kadar Survivor modunda yol alabiliriz. Reality Fighters'ın en güzel özelliği ise, başta da belirttiğim gibi kendi oluşturduğumuz karakterle, istediğimiz mekanlarda dövüşebilmek.
 
Home Register Log In
Üst