Quest Qc Çekmek

servertanitimi

Level 9
Üye
MT2 Üye
Katılım
16 Şub 2018
Mesajlar
160
Tepki
6
Merhaba arkadaşlar, 2014 yılının ortalarına doğru Metin2 server kurulumcuları Sh Make.Sh Komutunu Putty'de çekmeden farklı bir kodla Questleri tek tek okutmayı öğrendi. Quest Qc Çekmek adlı makale internet üzerinde olmadığını fark ederek bu yazıyı yayımlamayı ve diğer metin2 server kurucularına yardım amaçlı bu konuyu açmayı düşündüm.

Sh make.sh çekmenin diğer Quest ve .lua uzantılı dosyaları tekrar tekrar okutmak demektir. Fakat, Arada bozukluklar çıkabilir. Örneğin : Quest veya .lua uzantılı dosyanın içerisi eksik veya bomboş bu gibi durumlarda farklı hatalar verir ve metin2 serverinizin girişlerini kapatabilir.

Peki Sh make.sh nasıl çekilir ?
Önermediğimiz bir kod olmasına rağmen birçok insan questleri tek, tek okutmak istemediği için toplu okutmalar için kullanabileceğiniz bir koddur.

Putty'de yazmanız gereken kodlar şunlardır;

  • cd /usr/game/share/locale/turkey/quest
  • sh make.sh

Sh Make.Sh yazmadan quest aktif etmek

Sh Make.Sh kullanmadan Questleri aktif etmek uzun ve yorucu'da olsa Sh Make.Sh'nin verdiği olumsuz sonuçları yoktur. Sh Make.Sh Toplu bir şekilde tüm quest dosyalarını okutsa da bazen hatalar olabiliyor. ./qc ise tek tek fakat sağlıklı bir şekilde okutmak demektir.

Quest Qc Çekmek Nasıl Yapılır ?


  • Putty'e bağlandıktan sonra "cd /usr/game/share/locale/turkey/quest" yazıp Enter tuşuna basın.
  • Aktif edeceğiniz quest'in adı ve uzantısı ne ise onu yazın. Örneğin : "./qc questqccekmek.quest" veya "./qc questqccekmek.lua" dosyanın adı ne ise onu questqccekmek yerine yazabilirsiniz.
Şimdi sırada son işlemimiz var. En yüksek rütbeli gm hesabı ile oyunda "/reload q" yazmanız değişiklikleri veya yenilikleri aktif hale getirecektir.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst