Prototype 2 - X360

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
591
Tepki
1
İlk Prototype’in hataları ve eksikleri vardı, bunu kabul ediyorum. Ancak binalar üstüne çıkmak, havada süzülmek, farklı güçleri kullanması çok zevkliydi. Açık dünyası da oyunun en güzel taraflarından biriydi. Genel olarak zaten incelemelerde yüksek olmasa da, iyi puanlar aldı. Oyunun devamının gelmesi bekleniyordu, Radical Entertainment’dan beklenen haber geldi ve ikinci yapım açıklandı. Uzun bir geliştirme sürecinden sonra sonunda Prototype 2 konsollar için piyasaya sürüldü. Yeni bir kahraman, yeni bir konu ve yeni güçlerle ikinci macera nasılmış?

Alex gitti, yerine James geldi

Oyunun konusunu bilmeyenler için kısaca bahsedersek; Prototype 2’de James Heller adındaki karakteri yönetiyoruz. James’ın amacı Alex’ten intikam almak. Bunun nedeni ise ailesinin ölümünden Alex’i sorumlu tutması. Açıkçası oyunu oynadıkça konu biraz daha derinleşiyor ki, şimdi bunu anlatıp Spoiler yapmayacağım. En iyisi oynayınca kendiniz görün. Sinematik girişte James, zırhlı araç içinde bir grup askerle gidiyor. Ama araç saldırıya uğruyor ve James bundan sağ kurtuluyor. O sırada Alex kazanın olduğu yere geliyor, bundan sonra Alex’i kovalamaca sahnesi başlıyor. Burada Quick Time Event tarzında sahneler de var. Asıl oyun bundan sonra başlıyor.

7.jpg

Prototype 2’de ilkine göre değişiklikler var. Bunlardan ilk göze çarpan tabii ki artan güçler ve yetenekler. James’ın güçleri toplamda 5 ana başlıkta yer alıyor. Bunlar; Power, Skill, Abilities, Mutations ve Evolution olarak toplanmış durumda. Power’da aktif olarak kullandığımız güçler var. Mesela Claw yani büyük yırtıcı pençeler buna örnek. Skill altında ise roketatar, makineli tüfek kullanımı gibi özellikler var. Abilities’de yine farklı özellikler yer alıyor. Mutations ve Evolution ise asıl temel kısımlar. Evolution’da sağlığı arttırma, sağlığın kendi kendine (Çatışmalar dışında) hızlıca dolması gibi temel özellikler bulunuyor. Evolution’daki temel özelliklere seviye atladıkça puan verebiliyoruz ve en fazla 4 bara kadar Evolution’dakiler artıyor.
 
Home Register Log In
Üst