Prison Architect İçin İşinize Yarayacak Bilgiler

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
591
Tepki
1
Oyuncular her ne kadar kendilerini profesyonel şirketlerin oyunlarına kaptırmış olsa da Prison Architect gibi bağımsız yapım oyunlar da epey oynanır halde. Genel olarak bağımsız yapım oyunlardan kendisini çok ayıran birkaç oyundan birisi olan Prison Architect 6 Eki 2015 tarihinde piyasaya çıkmış ve kısa zamanda büyük kitlelere erişmişti. Steam üzerinden 49 Türk Lirasına satılan oyun Strateji, Simülasyon ve yönetim kategorilerine giren bir oyun.


Prison Architect Kısa İncelemesi
Daha önceden de söylediğimiz gibi seneler önce çıkmasına rağmen gerek çeşitli yayın platformlarından yayın yapan yayıncılar olsun, kimseye haber etmeden kendi kendine gizli gizli oynayanlar olsun şu günümüzde bile oynanmakta. Belirli bir fon, işçi ve materyalle başladığınız oyunda en kısa sürede ceza evinizi inşa edip mahkumları içeri almalısınız. Zaman geçtikçe istekleri artan ve değişen mahkumların isteklerini karşılamalı ve hepsine kulak vermelisiniz yoksa 100 dolardan kaçınayım derken binlerce dolardan olabilirsiniz.

Gel Gelelim İşe Yarayacak Bilgilere
Olabildiğince resim destekli anlatmaya çalışacağım çünkü görsel olarak anladığınız zaman unutmayacağınız kanaatindeyim. Öncelikle biraz bahsetmek gerekirse şöyle özetleyebiliriz. Bir müdürsünüz ve ceza evi yönetiyorsunuz. Bu yönetim işi de tabi ki evraklar ve raporlar üzerinden oluyor. Şimdi gelelim şu raporların içeriğine.

Öncelikle İlk Raporumuz Alım Menüsü:

7nLg2m.jpgBu menü daha iyi anlaşılması için kırmızı ve sarı dikdörtgenler içine alınmış iki bölümden oluşmakta. İlk kısım sarı dikdörtgene gelecek olursak Kategori bölümünden hangi seviyede mahkum alınacağını seçmektesiniz. Oran bölümünden ise seçtiğimiz seviye mahkumların ne oranda geleceğini seçmekteyiz. İsterseniz Üst düzey mahkum oranını %100 oranına çekerek tamamen Yüksek Düzey Ceza Evi yapabilirsiniz. Tamamen size kalmış bir durum bu ama unutmayın ki Yüksek düzey mahkum Yüksek Düzey Güvenlik Önlemi ister.


Adı üstünde Değerlendirme. Yeni bir başlangıç yapmak istiyorsunuz, yeni maceralara farklı Meydan Okumalarla devam etmek istiyorsunuz diyelim ama emeklerinizin de gitmesini istemiyorsunuz işte bu menüden halihazırda olan ceza evinizi satıp yeni haritanıza elde ettiğiniz fon ile sıfırdan daha modern ve profesyonel yapabilirsiniz.


Yazımızın sonuna gelirken birkaç öneri yapmak gerekirse şunları söyleyebiliriz. İlk başta oyuna başlarken Planlama menüsünden ceza evinizi tasarlayın. Tasarlamayı yaptıktan sonra da yavaş yavaş binalarınızı kurmaya başlayın. İyi Oyunlar…
 
Home Register Log In
Üst