PlayerUnknown artık PUBG isminde yok

Has1tape

Level 18
Üye
MT2 Üye
Katılım
29 Kas 2022
Mesajlar
350
Tepki
0
Hepimiz oyunu PUBG olarak biliyoruz. Aslında uzun adını biliyoruz ama o kadar uzun ve karışık ki söylemek istemiyoruz. İşte o uzun ismin sahibi artık yok. “PlayerUnknown” olarak bilinen Brendan Greene, yeni bağımsız stüdyosu ile birlikte PUBG Studios’un sahibi Krafton’dan ayrıldı.


Greene, bir basın açıklamasında kararını açıkladı. PUBG Studios’un sahibi olan ve PlayerUnknown’s Battlegrounds’ı yayınlayan Güney Koreli yayıncı Krafton’dan ayrılma kararını duyurdu. Bununla birlikte Amsterdam’da yeni bir stüdyo kuracak ve başına geçecek. Krafton, ek olarak PlayerUnknown Productions’ta bir azınlık hissesine sahip olacak.

“Bana bir şans verdikleri ve son dört yılda bana sağladıkları fırsatlar için çok minnettarım”​

Greene, son birkaç yıldır yeni IP Prologue üzerinde çalışıyor. Mart 2019’da Greene, Amsterdam merkezli PUBG Special Projects olan yeni bir bölümüne liderlik etmek için Seul’deki geliştirme ekibinden ayrıldığını açıklamıştı. Greene bu konuda yaptığı açıklamada, “Krafton’daki herkese bana bir şans verdikleri ve son dört yılda bana sağladıkları fırsatlar için çok minnettarım” dedi.

“Bugün, yıllardır öngördüğüm türden bir deneyimi yaratma yolculuğumda bir sonraki adımı atmaktan heyecan duyuyorum. Yine, planlarımı desteklediği için Krafton’daki herkese minnettarım. Projemiz hakkında daha sonraki tarihlerde daha fazla bilgi vereceğim.” şeklinde ekledi.

Geçen ay, PlayerUnknown’s Battlegrounds, 10-16 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek ücretsiz oyun haftası öncesinde resmi olarak PUBG: Battlegrounds olarak değişti. Bunun sebebi tabii ki de yaşanan ayrılık sebebiyle PlayerUnknown kelimesinin kaldırılması. PUBG’nin
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
devamı PUBG: New State, yıl içinde Android ve iOS cihazlarına gelecek. Oyun, TROI isimli 8×8 kilometre boyutunda olacak. Ek olarak 100 oyuncuya kadar destek verecek yepyeni bir haritada geçecek.

Son olarak bu yılın başlarında bir rapor yayınlandı. PUBG Corporation’ın bu yıl bir battle royale mobil başlığı yayınlamayı planladığını öne sürdü. Raporda ayrıca “PUBG ile ilgili” başka bir PC ve konsol oyununun 2022 yılına kadar piyasaya sürüleceği iddia edildi. Ancak bunun bir devam mı yoksa tamamen yeni bir oyun mu olacağı belli değil. Ek olarak yeni oyunun duyuru fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst