Pes 2012

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Her yıl PES-FIFA çekişmesi yaşanıyordu yaşanmasına da, sanki bu yıl biraz daha sert, biraz daha farklıydı bu çekişme. Her iki taraf da oyunlarına dair bilgiler verirken ,bazen karşı tarafa sataşıyor, bazen de birbirlerine karşı olan artı ve eksilerini söylemekten geri kalmıyorlardı. Bu konuda özellikle PES yapımcılarının FIFA’yı övücü açıklamaları baş rol oynadı. Tabii bu, PES 2012’nin kötü bir oyun olduğu anlamına gelmiyor. Aksine, iki farklı firmadan, iki farklı futbol deneyimi, geçtiğimiz yıla nazaran daha zevkli bir şekilde bizlerle buluşuyor.

PES 2012’nin 3 farklı sürümünü denedik bu yıl Merlin ofisinde. İlki ön inceleme sürümüydü ve gerçekten de kötüydü. Eh, adı üzerinde zaten; ön inceleme sürümü! Sonrasında yayımlanan iki demoyla gönlümüzü kazanan Konami, üç numaralı deneyimi de tam sürüm oyunla önümüze bırakıverdi. Biz de memnuniyetle kabul ettik ve deli gibi oynamaya başladık. Aslında itiraf etmem gerekirse, oyun ofise geldiğinde onu almak için koşa koşa gittim ve ofiste güvende olacağına inanmadığım için de evimdeki PC’me kurup, üzerine adeta çullandım. Evet, Özgür ve Murat, oyunun nerede olduğunu bu yazıyı okuyana kadar bilmiyor olacak.


7.jpg

2012, 2011’in sonrasında atılan güzel bir adım demek

Yüklemeyi tamamladıktan sonra kendi karakter profilimizi oluşturmamız gerekiyor. İsim, saç, boy ve yüz detayları gibi unsurları hallettikten sonra, favori takım ve oyuncumuzu seçip, zorluk seviyesini belirliyor ve ana menüye atım atıyoruz. Artık bu bizim PES 2012 oyun kimliğimiz. Tüm detaylar bu belgede yer alıyor, ona iyi bakın!

Menülere göz attığımızda hazırlık maçı, kupa – lig menüleri, topluluk sayfası, Football Life, ayarlar, ekstra içerikler ve tabii ki online oyun modları başlıklarını (Bir tanesi de Become a Legend) görüyoruz. Gayet de dolu bir menü! Tabii arka planda Ronaldo’nun frikik kullanmadan önce nefes alıp, şah damarının dakika başı patlayacak gibi şişmesi detayını da unutmamak lazım. Tüm text yazılar, menülerin açıklamaları ve modların açıklamaları Türkçe. Böylelikle pek zorluk çekmeden ayarlarımızı yapabiliyoruz. Aslında bazı yabancı terimlere çok fazla alıştığımız için Türkçe’sini görünce “Bu ne ya?” da diyebiliyoruz doğal olarak.
 
Home Register Log In
Üst