Firma ORTOPEDİ İSTANBUL

firma rehberi, yeni açılan firmalar, yeni firma, firma tanıtımı, firmanı tanıt, ücretsiz firma tanıtımı, firma tanıtımları

ispaniolle

Level 9
Üye
MT2 Üye
Katılım
28 Şub 2023
Mesajlar
174
Tepki
1
Ortopedi İstanbul, Baltalimanı Kemik Hastanesi mezunu doktorlar tarafından İstanbul’da 2023 yılında kuruldu. Dr. Yakup Alpay, Dr. Atakan Ezici ve Dr. Ahmet Danacı ve Dr. Mehmet Baydar tarafından ekip oluşturuldu. Ortopedi bir ekip çalışması gerektiren ana sağlık branşlarından birisidir. Bu yüzden Ortopedi ekip olarak hareket etmek üzere kurulmuştur. Ekip çalışması, hastalıklara özel branşlaşma, ameliyat öncesi planlama ve bilimsel faaliyetler birlikte yürütülmektedir.

Kalça protezi konusunda Dr. Yakup Alpay bilimsel çalışmaları yürütmektedir. klinikte en sık yapılan ameliyatlardan birisi olup Dr. Yakup Alpay tarafından yapılmaktadır. Kalça protezi revizyonları, enfeksiyonları ve ilgili hastalıklar aynı şekilde tedavisi yapılmaktadır.

Dr. Ahmet Danacı ise konusunda pratiğini ve tecrübesini geliştirmiştir. Diz protezi aslında kalça protezi gibi ortopedinin en sık yapılan ameliyatlarındandır. Bu ameliyatların başarı oranı çok yüksektir. Ancak nadiren komplikasyon geliştiğinde bu sorunlarla karşılaşmak önemli bir sorundur. Ortopedi İstanbul kliniği komplikasyonlarla mücadele etmek yerine komplikasyon hiç olmaması için faaliyetlerini yürütür. Hasta mutluluğu en önemli önceliktir. Bu anlamda ortopedi hastalıklarında o alanda en tecrübeli hekim bu ameliyatları gerçekleştirir.

Dr. Atakan Ezici spor cerrahisi alanlarında özellikle ön çapraz bağ cerrahisinde deneyimlidir. genç aktif popülasyonda mutlaka yapılmalıdır. Spor yaralanmaları, diz travmaları ve menisküs yaralanmaları konusunda Ortopedi İstanbul binlerce vaka deneyimi ile hasta memnuniyeti en üst düzeye ulaşmıştır.

Dr. Mehmet Baydar ve mikrocerrahi uzmanı olup aynı zamanda ortopedi doktoru olarak çalışmaktadır. El travmaları, uzuv kopmaları ve damar sinir yaralanmaları ameliyatlarını sıklıkla yapmakta olup daha sonra bu hastaların takiplerini sürdürmektedir. Ortopedi bazı bölümlerle multidisipliner çalışma gerektiren bir branştır. Örneğin fizik tedavi bölümü ile birçok hastalığın tedavisi birlikte yürütülmektedir. Ortopedi bölümünün başarısı için ameliyatların başarılı geçmesi gerektiği gibi ameliyat sonrası fizik tedavinin de uygun şartlarda yapılması gereklidir. Bu anlamda el cerrahisi ameliyatı olan hastalar el fizyoterapisti uzmanı tarafından fizik tedaviye alınırlar.

logo-web.webp
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst