Obs Siyah Ekran Sorunu (Fix)

servertanitimi

Level 9
Üye
MT2 Üye
Tepki
6
Nvidia dizüstü bilgisayarlar için TLDR
Windows kontrol panelindeki nvidia kontrol paneline gidin ve soldaki 3D ayarlarına gidin. Ardından, sağdaki bölmede, açılır listeye obs64.exe yolunu ekleyin ve NVIDIA ("Yüksek performans") bağdaştırıcısını kullanmak için bunu seçin.

Veya alternatif olarak, Game Capture için adım adım daha kolay bir adım:
Nvidia'nın kontrol paneli -> soldaki 3B ayarları -> Sağdaki Genel sekmesi -> Aşağıdaki açılır kutuyu tıklayın, nvidia'yı seçin -> Uygula ve Tamam'ı tıklayın -> OBS'yi yeniden başlat ve oyun.

Bazı nedenlerden dolayı Monitör / Ekran yakalamanız gerekiyorsa, monitör ekranının görüntülendiği yer olan Intel GPU'da çalışacak şekilde OBS'yi ayarlamanız gerekir.

Not: quicksync kullanılıyorsa
Nvidia yerine intel üzerinde çalıştırmak için QSVHelper.exe ayarlayın
-------------------

Bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, yakalama sorunları (siyah ekran) ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni çoğu dizüstü bilgisayarın birden fazla grafik bağdaştırıcısına sahip olmasıdır. Neden birden fazla grafik bağdaştırıcısına sahipler? Çünkü güç tasarrufu için kullanılır (masaüstü / pencereler), diğeri performans için kullanılır (oyun). Dizüstü bilgisayarların pille çalışacak şekilde tasarlandığından, dizüstü bilgisayardaki güç kullanımını en aza indirgemek için bu yapılır.

Bu nedenle, çoğu zaman yakalama sorunlarına neden olabilir. Dizüstü bilgisayarınız, güç tasarruflu GPU'ya ve diğeri performans GPU'larına bir görüntü çizebilir. Ancak, OBS'nin etkin bir şekilde yakalanması için, OBS'nin kendisinin yakalamak istediğinizle aynı GPU üzerinde çalışması gerekir. Eğer ABS A adaptöründe çalışıyorsa ve B adaptöründe bir görüntü çekiliyorsa, yakalamaya çalışırken siyah bir ekran elde edersiniz.

Pencere yakalama ve "uyumluluk modu":
GPU'yu (tipik olarak AMD dizüstü bilgisayarları) ayarlayamazsanız veya başka bir GPU'dan bir görüntüyü (örneğin, efsane lobi penceresi penceresinden) çapraz olarak yakalamak isterseniz, "uyumluluk modu" seçeneğiyle etkinleştirilmiş pencere / monitör yakalama özelliğini kullanın. yakalama zorlamak. Ancak "Uyumluluk modu" biraz daha fazla CPU kullanımı gerektirir.
Uyumluluk modu, oyunların yakalanması için önerilmez, ancak temel olarak bir yakalamayı garanti eder.
Oyun yakalama bir uyumluluk moduna sahip değil. Oyun yakalama, yakalamak istediğinizle aynı GPU üzerinde çalışmalıdır.

Bunun sinir bozucu olduğunu biliyorum. Ben de bu durumdan memnun değilim. Ne yazık ki, bu konuda gerçekten yapacak hiçbir şey yok. Bu sadece dizüstü bilgisayarların tasarlandığı yoldur.

AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap