Ninja Gaiden 3 - X360

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Ninja Gaiden 1 ve 2’den (NG) sonra Ryu’nun yeni macerasını sabırsızlıkla bekliyordum. Evet, zor bir seridir aslında Ninja Gaiden. Hatta Gamepad çatlattığına, kırdırdığına dair çeşitli efsaneleri bile vardır. Tomonobu Itagaki’nin firma ile yollarını ayırmasından sonra serinin kaderini merak ediyordum. Uzun zamandır videoları ve ekran görüntüleri ortalıkta dolanan üçüncü yapım piyasaya çıktı. Ryu’nun derinliklerine inen oyun nasılmış? Gelin en iyisi birlikte bakalım.

Boss arkası gene Boss!

NG3’ün konusundan kısaca bahsedersek; Ryu Hayabusa’ya Japon Savunma Kuvvetleri’nden görev gelir, Londra’ya giderek teröristlere engel olacak ve gizemli rakibiyle karşılaşacaktır. Tabii ki olaylar daha karmaşık hale gelir. Daha önce röportaj yaptığımız Team Ninja’nın patronu Yosuke Hayashi hikayeyle ilgili olarak şunları demişti, “Hikaye daha çok Ryu’nun karanlık tarafına vurgu yapacak, düştüğü şüpheler, içindeki insani duyguları ön plana çıkaracak. Yeni -Japon Karanlık Kahraman- konseptiyle beraber hikayeye çok önem veriyoruz.”

Hayashi’nin açıklamasında belirttiği gibi senaryo aslında temel olarak Ryu’yu ele alıyor ve asıl kısım burada yatıyor. Önceki oyunlara göre aslında kahramanın daha derinliklerine iniyoruz.

13.jpg

NG3, daha önce geçen sene şubat ayında gösterilen videosundaki gibi başlıyor ve oyunun ilk özelliklerinden biri de burada ortaya çıkıyor yani sinematik aksiyon sahneleri. X tuşuna basarak Ryu’nun kılıcını kurbanına sokmasını izliyoruz ki, aslında burada kurban durumunda olan biziz, zira onun gözlerinden görüyoruz olayı. Bu aksiyondan sonra Ryu maskesini çıkartıyor ve yüzünü de gösteriyor. Daha sonrasını ise oynayınca kendiniz görürsünüz, ama bundan sonra gelen sinematiklerle birlikte kendimizi Londra’daki ilk görevde buluyoruz.
 
Home Register Log In
Üst