Nidhogg (PC) (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Eski dövüş oyunlarını hatırlar mısınız? Mutlaka hatırlıyorsunuzdur. İki boyutlu dövüş oyunlarından bahsediyorum fakat çok çok eski versiyonlarından. Mortal Kombat ve Street Fighter’dan önceki dönemden. Bakıldığında sadece 30 piksellik bir karakterin görülen fakat interaktif bir oynanış stili içeren dövüş oyunları her zaman için başarılı olmuştu. Her zaman için başarılı olmuştu dememin sebebi ise böyle bir oyunun 2014 yılında bile satabiliyor olmasından kaynaklanıyor.


2.jpg

Onca ödülü boşa almadı herhalde
Çok basit bir kontrol yapısı olan ve piksellerden oluşan Nidhogg’dan bahsediyoruz. Dövüş oyunlarındaki karmaşık tuş kombolarından arındırılmış bir şekilde çıkış yapmış olan oyunumuzu öğrenmek oldukça basit. Bir tuş ile zıplıyorsunuz, bir diğeri ile saldırı yapıyorsunuz ve diğer kontrol tuşları ile yürüyorsunuz. İşte bu kadar basit. Tabii sadece kontroller basit, oyunun kendisi oldukça zor. Zaten biraz ilerleme kaydettikten sonra dediğimi daha net bir şekilde anlamış olacaksınız.

Nidhogg tamamen eğlendirmek üzerine yapılmış ve pek çok ödül kazanmış bir yapım. Oyun içerisinde sadece bir amacınız var. Bu amaç ise şu şekilde: Karşınıza çıkan rakibi öldürmek ve yeterince ilerleyip bölümü bitirebilmek. Üç dört yeri geçtikten sonra sona ulaşmış oluyorsunuz. Tabii bu yerleri geçmek zor olmuyor, gerek mekanın yaratmış olduğu şartlar, gerek rakibiniz sizleri yeterince zorlamaya yetiyor.

3.jpgSingleplayer modunu eğitim için oynamanız gerçekten önemli. Basit kontrollere sahip olmasına rağmen taktik yapmak oldukça önemli. Kılıcınızı rakibiniz düşürebiliyor, sizi yere düşmüşken öldürebiliyor veya kılıcı size fırlatabiliyor. Tabii sizler de bunların aynısını yapabiliyorsunuz. Bu şekilde bir oyun yapısı olduğu için güzel bir tat bırakıyor ağızda. Singleplayer modunda yeterince alıştırma yaptıktan sonra multiplayer moduna giriş yapın ve diğer oyuncuların ağzını kırarak kendinizi tatmin edin.
 
Home Register Log In
Üst