Neverdead

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
591
Tepki
1
Zamanında Soldier of Fortune oynamak için evimdeki bilgisayar yetmediğinden yakınlarda oturan ilkokul arkadaşıma giderdim. Soldier of Fortune’u da ilk orada görmüştüm. O dönemde oyunlardaki düşmanlarınızın bacağına, kafasına pompalı tüfekle 2 milimetre yakından ateş etseniz bile, adamımızın kafasında kan izi olup yere düşerdi. Ancak Soldier of Fortune’la birlikte kafasında kan izini bırakın, kafasından en küçük bir molekül bile kalmaz, bacağı 2 metre geriye uçabiliyordu. Bu her ne kadar oldukça vahşi görünse de, biz oyuncular için oldukça eğlenceliydi.

Neverdead bu parçalara ayrılma olayını alıp bir kademe ileri götürüyor. Nasıl mı? Birazdan anlayacaksınız. Öncelikle kahramanımız olan Bryce Boltzman’dan bahsedelim. Bryce, 500 yıl önce dünyaya gelmiş bir adam. Bazı doğaüstü olaylardan sonra kendisi ölümsüz bir iblis avcısına dönüşmüş. Ancak Bryce bildiğimiz ölümsüzlerden değil. Kendisi parça pincik olsa bile yaşayabiliyor, hatta kolunu bacağını kaybetse bile yenisini çıkarabiliyor. Eh hal böyle olunca, 500 yıldan sonra hayattan bıkmış olması normal. Kafasını koparıp basket topu gibi savurup skor yapan kaç adam tanıyorsunuz? Emin olun 500 yıl boyunca oranız buranız kopsa da yaşamaya devam ederseniz, biraz olsun işin geyiğini de yaparsınız. İşte Bryce böyle ilginç bir anti-kahraman.


4.jpg

Bryce’a daha oyunun başında tanışacağınız Arcadia Maximille eşlik ediyor. Ölümlü olan Arcadia, Bryce’ın maço tavırlarının yanındaki sevimli çıtı pıtı kızımız olarak kalıyor. Ancak Arcadia bu haline rağmen yetenekli bir savaşçı. Oyunda bu kızımızı bol bol görmemize rağmen, kendisiyle ilgili detaylı herhangi bir bilgi alamıyoruz.

Paramparççeeaağğ!

Neverdead’i ilginç kılan, yukarda da anlattığımız gibi kahramanımızın kollarının, bacaklarının hatta kafasının kopmasına rağmen canlı kalabiliyor olması. Dahası uzuvlarını kaybetse bile onu kontrol ederek düşmanlara karşı savaşmasını sağlayabilmemiz. Bryce’ın kafası gövdesinden ayrılsa bile yuvarlanarak yaşamaya devam ediyoruz. Oyunda bazı yerlere gidebilmek için kafamızı koparmamız bile gerekiyor. Bu açıdan geliştirici Rebellion, çok ilginç bir fikir ortaya atmış diyebiliriz. Bazen Bryce’ın geçemeyeceği kadar küçük deliklerden, kafamızı atıp diğer tarafta uzuvlarımızı tekrar çıkararak geçmesini sağlayabiliyoruz. Farklı bir fikir ve oldukça eğlenceli.
Genel olarak sağ ve sol elimizdeki tabanca, otomatik tüfek ve benzeri silahları kullanıyoruz. Bunlar da yetmiyorsa kılıcımızı çıkararak düşmanlarımıza saldırıyoruz. Kollarınızdan herhangi birini kaybetmeniz durumunda o eldeki silahı kullanamıyorsunuz. Ancak kılıcınızı tek kolla da etkili bir şekilde kullanmak mümkün.
 
Home Register Log In
Üst