Nether (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
591
Tepki
1
Birçok insana korku oyunu dediğimde akıllarına gelen isimler her seferinde değişiyor. Kime göre, neye göre korku denildiğinde de aynı şey geçerli aslında. Şimdi durup dururken korkmazsınız öyle değil mi? Lütfen, size hayal gücünüzün sınırlarını sormuyorum. Kendi hayal dünyamız, bizi sınırsız bir evrenin içerisinde hapseder ve doğal olarak "korku" öğesi durup dururken oluşmaz. Hele ki şu aniden fırlayan yaratıklar yok mudur veya "pat!" diye bir kapının çarpılması vs. İşte bu tarz şeylerden birçoğumuz korkarız. Hadi ama, bir filme öylece dalıp gitseniz ve bu komedi filmi olsa dahi anlık refleksten ötürü, yerinizden zıplama psikolojisini yaşarsınız. Yok ben korkmam diyorsanız, önünüzde saygıyla eğiliyorum.


1.jpg

Gelelim bu yazının ilginç konusuna; Nether. Korkudan bahsedip, neden FPS türüne yöneldim birazdan anlayacaksınız. Nether, kıyamet sonrası kentsel bir dünyaya bizi davet ediyor ve online olarak diğer oyuncularla iletişim halinde olmamızı da sağlıyor. Her yer yıkılmış ve hayatta kalmak için de çok dikkatli olmak zorunda olduğumuz bir oyun. Yıkık dökük binaların arasından fırlayan yaratıklardan kurtulmak veya onları öldürmek zorundayız. (İşte bu noktada arada "o ses neydi?!" dediğimiz noktaya geliyoruz) Yemek ve içecek bulmak oldukça zor, bu yüzden yeri geliyor craft yeteneğimizi geliştirmek zorunda kalıyoruz. Ayrıca öldürdüğümüz yaratıkların üzerinden düşen deri ve organ parçalarını da toplayıp, başka malzemeler için kullanabiliyoruz. Bunların üzerine bazı kampları basabiliyor ve oradaki malzemeleri de çalabiliyoruz.


2.jpg

Nether'a ilk girişte, birkaç sunucunun olduğunu göreceksiniz. Herhangi bir sunucuyu seçip, size en yakın karakterlerden birini seçerek, kıyamet sonrası dünyaya adım atabiliyoruz. Dilersek bir asker olabiliyor, dilersek sadece kurtulmaya odaklı bir karakter seçebiliyoruz ancak her karakteri seçemeyeceğimiz zamanlar da mevcut. Belirli puan veya para kazancımız yoksa, her karaktere sahip olamıyoruz. Tavsiyem oyuna giriş yapar yapmaz, güvenli bölgede karakterinizi biraz tanımanız. Hatta birkaç alıştırma yaparak insanlarla muhabbet edebilir, onlardan da bilgi alabilirsiniz. Onların kabilelerine bile girebilir; isterseniz yağmalayan taraf olabilirsiniz, dilerseniz de sadece hayatta kalmaya çalışabilirsiniz.
 
Home Register Log In
Üst