NBA 2K14 (PS3 İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
591
Tepki
1
Yine geldi senenin o zamanı ve spor oyunlarına boğulmaya başladık. NBA’in son dönemdeki kralı 2K Sports, bu sefer bize 2K14’ü sunuyor. Bakalım son zamanların en iyi basketbol oyunu serisi bu sene nasıl görünüyor?

Çalışıyorsa elleme

Öncelikle NBA 2K serisini takip eden arkadaşlarımız, oyunun görsel olarak neredeyse hiç gelişmediğini göreceklerdir. Bunun nedeni, büyük bir ihtimalle oyunun yeni nesil konsollar PS4 ve Xbox One için de piyasaya sürülecek olması gibi görünüyor. Haliyle görsel kalite arttırılsa, yeni nesildeki oyunun satışlarında bir düşüş yaşanabilir. Ancak yine de çeşitli animasyon düzeltmeleri ve iyileştirmeleri NBA 2K14’te bulunuyor.

Genel olarak oyunun mekanikleri pek ellenmemiş. Hâlihazırda mükemmel olan oynanış sistemi, küçük birkaç değişiklikle daha da esnek hale getirilmiş görünüyor. Savunma oyunları biraz daha iyileştirilmiş. Oyuncuların sahadaki özgürlüğü bir nevi daha arttırılmış. Bunun çeşitli artı ve eksi yönleri var haliyle. Örneğin geçtiğimiz sene topla pek fazla saha dışına çıkıp topu karşı takıma kaptırmak, çok sık olmuyordu. Bu sene ise bu durum karşımıza çok daha fazla çıkıyor. Özellikle iki kısımdaki gelişmeler oldukça başarılı. Birincisi Assist Pass özelliği. Bu özellikle birlikte bakmadığınız bir tarafa rahatça pas atabiliyorsunuz. Bu da oyuna, özellikle fastbreaklerdeki sayıların görselliğine görsellik katıyor. İkinci özellik ise sağ çubukla birlikte yapabildiğiniz hareketlerin arttırılmış olması.
 
Home Register Log In
Üst