NASCAR The Game: 2013 (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
587
Tepki
1
Nascar genelde Amerika'da bilinen bir yarış türüdür. Hatta ABD’de Amerikan Futbolu’ndan sonra en çok izlenen spor dalıdır. Bu yüzden Formula 1 gibi dünya üzerinde büyük bir etki yapamamıştır. Her yarış oval ve düz bir pistte gerçekleşir. 43 yarışçı pek çok tur atar ve kazanan belirlenir. En çok bilinen tarafı ise kazalarıdır. Nascar yarışları tarihinde o kadar çok kaza meydana gelmiştir ki bir kısmı ölümle sonuçlanmıştır. Bu yüzden tehlikeli bir spor dalı olarak nitelendirilir.

Tehlikeli yarışlara geri dönüş!
Eutechnyx tarafından geliştirilmiş olan Nascar The Game: Inside Line’ın PC sürümü olan Nascar The Game 2013’ü hayranlarının seveceği bir oyun olarak nitelendirebiliriz, çünkü yapabilecekleriniz çok kısıtlanmış durumda. Normal bir yarış oyuncusu Nascar 2013’ten çabucak sıkılıp bir kenara atabilir. Peki bizi neler bekliyor? NASCAR Sprint Cup Series Championship’in tüm resmi yarışçılarını, takımlarını ve pistlerini içeriyor. Kariyer, singleplayer, multiplayer ve bunun gibi bir çok mod bulunuyor. Bunları bir sonraki sayfada görebilirsiniz.


1.jpg

43 resmi Nascar yarışçısı ve 2013’teki tüm pistler Nascar 2013’te bulunuyor. Ayrıca Nascar tarihinde gerçekleşmiş simgesel olayları da tekrardan oynayabiliyorsunuz. 3 tip marka bulunuyor: Ford, Chevrolet ve Toyota. Kariyere başlamadan önce gerekli bilgileri doldurup hangi araç ile oynamak istediğinizi seçiyorsunuz ve kariyer moduna başlıyorsunuz. Ayrıca bu araçların renklerini ve çıkartmalarını düzenleyebiliyorsunuz. Sponsorluk aldığınız zaman da aracınızın üstüne sponsorun simgesi ekleniyor.

Oynanışına hemen adapte olabiliyorsunuz. Kolay bir kontrol yapısı var fakat sağa ve sola doğru çok fazla abanırsanız eğer aracınız kaymaya başlayabiliyor. Bu yüzden çok fazla dönüş gerçekleştirmeden yarışı tamamlamalısınız. Eğer yarışı yaparken bir araca çarparsanız da sonuçları büyük olabiliyor. Nascar yarışlarındaki sistem çoğu kişi tarafından bilinir. Genelde oval pistlerde yapılan bu yarışlarda amacınız kaza yapmadan birinciliğe ulaşmaktır. Nascar The Game: 2013'te de kontroller o kadar zor olmadığından bunu rahatça başarabilirsiniz, zaten bir kaç yarış tamamladıktan sonra aracınızı kontrol etmeyi tamamen öğreniyorsunuz.

Kariyer modunda acemi bir yarışçı olarak başlıyorsunuz. NASCAR Sprint Cup sezonlarını tamamlamaya çalışıyorsunuz. Bu sezonlarda ilerledikçe kendinize sponsorlar alıyorsunuz. 60’dan fazla resmi Nascar sponsoru bulunuyor ve her birinden sponsorluk alabiliyorsunuz. Sponsorluğunuzu aldınız ve her şey hazır, artık yarışa başlayabilirsiniz. Eğer kendinizi henüz yarışa başlamak için hazır hissetmiyorsanız, yarıştan önce bulunan pratikleri tamamlayabilirsiniz. İsterseniz de bunları direkt geçerek yarışa başlayabilirsiniz.

Kariyer haricinde neler var?
Kariyer modunun haricinde tek kişilik mod, çoklu oyuncu modu ve challanges modları bulunuyor. Tek kişilik modda ister normal bir yarış ayarlayıp onu oynuyorsunuz, ister eğitim yapıyorsunuz, isterseniz de kendinize özel bir sezon yaratıyorsunuz. Çoklu oyuncu modunda diğer insanlarla kapışıyorsunuz ve kendinizi onlara karşı kanıtlıyorsunuz. Challanges modunda ise Nascar tarihinde gerçekleşmiş olan özel olayları oynayıp o anı yaşayabiliyorsunuz. Ayrıca bu modun içerisinde kafa kafaya yarışabileceğiniz bir yarış tipi de bulunuyor.


2.jpg

Kazandığınız paralar ile arabanızı güçlendirebiliyorsunuz, arabanızı özelleştirebiliyorsunuz ve çeşitli özel eşyalar açabiliyorsunuz. Genellikle açtığınız eşyalar koleksiyonluk şeyler oluyor.

Geride kalmış grafikler!
Grafiksel anlamda günümüzün çok gerisinde olduğunu söyleyebilirim. Araç modellemeleri birer plastik kap gibi duruyor. Kaza yaptığınızda aracınızda hasar meydana geliyor fakat çok da büyütülecek derecede değil. Pistin grafikleri normal derecede. Sesler de arabalarla birebir uyumlu diyebilirim. Oynarken zaten bunu hissediyorsunuz. Ayrıca şunu da belirteyim, eğer aracınızla bir kaza yaparsanız kaymaya başlıyorsunuz ve yaklaşık bir 20 metre sürükleniyorsunuz. Bu saatten sonra toparlamak cidden zor olacağından yarışı tekrar etmenizi öneririm.

Nascar yarışı tutkunlarının zevk alacağı bir oyun olmuş Nascar The Game 2013, çünkü grafiksel anlamda geride, araç sayısı çok az ve pistler diğer yarış oyunlarını sevenler için sıkıcı gelebilir. Satın almadan önce ilk olarak oynanış videolarına ve görsellerine bir bakın, eğer ben bu oyunu oynarım diyorsanız alın ve keyfini çıkarın. Şahsen ben Nascar yarışlarını sevdiğimden dolayı biraz hoşuma gitti diyebilirim. Grafiksel anlamda biraz daha yüksek olsaydı puanım daha yüksek olabilirdi.
 
Home Register Log In
Üst