Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst (PS3) (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Animelerin oyun dünyasına girdiği günden bugüne kadar oldukça ilginç içeriklerle karşı karşıya geldik. Özellikle One Piece, DBZ ve Naruto gibi animeler, video oyunlarına geçişte en başarılı senaryolara sahip olanlarıydı. Asıl hikayeyi olabildiğince konsollara ve tabii ki PC platformlarına yansıtan bu animelerin yanına, daha sayamayacağız kadar çok içerik koyabiliriz.


1.jpg

Şöyle geçmişe dönüp baktığımda PS2'de tanıştığım Ultimate Ninja, hala dün gibi aklımda. Tabii ki grafik ve kamera geçişleri, şimdiki seriler kadar başarılı değildi ancak Naruto'ya ayrı bir hava katıyordu. Her ne kadar günümüzde "şişirilmiş" bir anime olarak nitelendirilse bile, ben bu düşünceden uzak bir şekilde mangasının ve tabii ki animesinin tadını çıkartmaya devam ediyorum.

Naruto Shippuden yayın hayatına girdiği günden beri, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm serisi de doğal olarak konsollarda hayat buldu. Son olarak Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, oyunseverlerle buluştu ve geçtiğimiz yılın başarılı dövüş oyunlarından biri olmayı başardı. Hem hikayesi, hem de eğlence unsurlarının üst seviyede olduğu Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, boş durmayıp Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst DLC'si ile tekrar Naruto takipçilerini mutlu etmeyi başardı.


3.jpg

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst, adından da anlaşılacağı üzere Naruto'nun animesinden yola çıkarak, oyunseverlerle buluştu. Doğal olarak animeyi izleyen ve takip edenler için, oldukça başarılı ve izlemeyenler için bol spoiler'lı bir dövüş oyunu.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3'ten ufak bir özet geçelim, oyunun hikayesi “Five Kage Summit” ve “4th Great Ninja War” kısımlarını kapsıyordu. Genel olarak Naruto ve Sasuke'nin arasındaki problemli arkadaşlık ilişkisinden tutun, kimi zaman yaşadığımız geçmişe dönük anılar, oyunun genel senaryosunda yer alan unsurlardı.

Hatta bazı noktalar var ki, animeyi izlemiş olsanız bile kafanızda bazı soru işaretleri oluşturabiliyordu. Belirtmekte fayda var, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3'te animede ve mangada göremeyeceğiniz bazı diyaloglar bile mevcut. Olabildiğince sabırlı davranıp, hikaye modunu oyunun tadını çıkartarak bitirmenizden yanayım.
 
Home Register Log In
Üst