MY life 9.bölüm

Duru

Level 1
Üye
Tepki
22
19 aralık 2018
08:00
Uyandım ve mutfaktan sesler geldiğini duydum. Mutfağa gittiğimde Annem tost yapıyordu. Annemin beni önemsemesini seviyorum bu yüzden birazda olsa mutlu olmuştum. Annem beni görünce gülümsedi ve"günaydın Emily umarım bugün daha iyisindir. İstersen bu günde işe gitme."dedi. Ben"evde durunca çok bunalıyorum anne ayrıca sadece 1 günlük izin aldım. Yani gitmem gerek."dedim,annem" sen bilirsin tatlım. Ayrıca sen uyurken telefonun çok çaldı,bir bak derim."dedi. Telefonuma baktığımda Thomas beni 2 kere aramış ve bilinmeyen bir numara 4 kere aramış. Bu kadar önemli ne olmuş olabilir? İlk önce Thomas'ı aradım ama açan olmadı bu yüzden bilinmeyen numarayı aradım. Telefon açıldığında biri"Emily bu sen misin?"dedi,ben"evet siz kimsiniz acaba?"dedim,o"Emily ben David. Seni 4 kere aradım ama açmadın,neden?"dedi. Ben"David bu seni ilgilendirmez ve lütfen beni bir daha rahatsız etme."dedim, David"bak Emily seni rahatsız etmek istemem ama senin ile birşey konuşmam lazım lütfen. En azından 5 dakika konuşmama izin ver."dedi. Ben"peki tamam ama hızlı ol."dedim. David"Emily ben seni hala seviyorum. O zaman iyi düşünememiştim eğer beni afferdersen.."dedi ama ben sözünü kestim ve"ne! Beni seviyor musun? Dalga geçiyor ol lütfen."dedim. Ayrılmayı bile o istemişti. Çıldırmak üzereydim. Ben"lütfen şaka yapıyor ol David. Ayrılmayı sen kendin seçtin,bunu hatırlıyorsun değilmi?"dedim. David"Emily üzgünüm,sana yaptıklarımdan dolayı çok üzgünüm lütfen bana 1 şans daha ver. İstersen şimdi karar verme. Beni istediğin zaman ara ama lütfen hızlı karar verme."dedi. Şok olmuştum gerçekten,nasıl böyle birşey diyebilir. Telefonu birşey söylemeden kapattım ve anneme şok olmuş şekilde baktım. Annem"Emily iyi misin? Kimmiş arayan?"dedi. Ben"anne şimdi gitmem lazım sana olanları sonra anlatıcam,söz." dedim ve odama gittim. Odama gidip koltuğa oturdum ve aklıma iş geldi. İşe gitmem için az bir vakit kalmıştı ama patronumun bunu çok sorun ediceğini düşünmüyordum. Üstüme siyah-beyaz kareli,dar,uzun kollu,ince bir elbise giydim. Saçımı lüle yaptım ve kahverengi koyu bir makyaj yaptım ama makyajım gayet sade görünüyordu. Siyah,kısa topuklu ayakkabımı giydim ve siyah el çantamı aldım. İşe arabamla gittim ve içerisinin çok dolu olduğunu gördüm. Bu yüzden hızlı davranıp kendi ofisime gircektim, planım buydu ama içeri girdiğimde David'i ve Thomas'ı gördüm. İkiside buradaydı! Thomas beni gördü ve yanıma geldi. Thomas" selam Emily nasılsın? Dün seni göremediğim için içim rahat etmedide."dedi,ben sahte bir gülümseme ile"iyiyim Thomas. Sadece biraz ayağım ağrıyor o kadar. Bu da normal birşeymiş zaten."dedim. İçimden David'in beni görmemesi için dua ediyordum ama David beni gördü. Tanıyamamış gibi gözlerini kıstı ve sonra gözünü büyütüp yanıma koşarak geldi. David"Emily sonunda seni buldum. Kararını verdin mi?"dedi. Thomas"Emily bu adamı tanıyormusun?"dedi. Üstüme ter basmıştı ve ben"ikinizde ofisime gelin."dedim. Ofisime girince derin bir nefes aldım ve"David senin burada olmaman gerek. Sana beni rahat bırakmanı söylemiştim."dedim. Thomas"Emily ne oluyor acaba? Bu adam seni rahatsız ediyorsa söyle bana."dedi. David"sen kimsin?" dedi. Ben"ikinizde lütfen sakin olun ve beni dinleyin. David bu Thomas. Thomas bu David. David benim eski erkek arkadaşım ama aramızda şuan hiç birşey yok."dedim. Ne olacaksa olsun artık dedim içimden. Thomas"eski erkek arkadaşın mı? Bana bundan hiç bahsetmemiştin."dedi. David" sen kimsinde sana benden bahsedicek!"dedi. Ortalık çok gerilmişti. Thomas"ben onun erkek arkadaşıyım!"dedi ve boynuma kolunu attı. Ben"ne! Ah,şey,evet. Thomas benim erkek arkadaşım." dedim. Kalbim patlayacak kadar hızlı atıyordu. David"Emily bana bunu önceden söylemen gerekirdi. Ben sana hislerimi söylemiştim."dedi sesi titrek bir şekilde. Ben "David üzgünüm ama sana söylemiştim. Beni bırak demiştim. Seni üzmek istemedim."dedim. David ofisimden hızlıca çıktı. Thomas" Emily bana ne olduğunu artık söylermisin?"dedi. Ben başımdan geçen tüm olayları anlattım. Thomas"yani şimdi sen David'i sinamada rastgele görüyorsun ve o da bunca zamandır seni seviyor, öylemi?"dedi,ben"evet aynen öyle. Bunu duyunca bende şu an senin verdiğin tepkiyi vermiştim." dedi. Ben azda olsa annemin oturduğu binanın fotoğrafını çekmiştim. Fotoğrafları düzenledim ve yazımı yazdım. Patronuma fotoğrafları gösterdim ve yayınlamak için izin aldım. Thomas ile birlikte haberi yayınlamaya gittik ve yolda Ava'yı gördüm. Ava yanımıza yaklaştı ve"selam Emily. Yanındaki kim?"dedi,ben"Ava bu Thomas,o da senin gibi bir polis. Thomas ile senin tanışmanı çok istemiştim."dedim. Thomas elini Ava'ya uzattı ve gülümseyerek"tanıştığımıza memnun oldum Ava."dedi. Ava onun elini sıktı ve"bende memnun oldum Thomas."dedi. Birlikte durmuş konuşurken bir anda yanımdan hızla geçen biri çantamı kolundan çekti ve kaçmaya başladı. Ben" Ava çantam!"dedim. Thomas koştu ve kaçan adamı yakalamaya çalıştı ama başarılı olamadı. Hırsız çok hızlıydı ama önüne biri çıktı ve ona sert bir yumruk attı. Hemen onların yanına gittim ve hırsızı durduran adam bana çantamı uzattın ve"buyrun hanımefendi." dedi. Ben gülümseyerek"çok teşekkürler."dedim. Adam gülümsedi ve"önemli değil."dedi. Sonra adam gitti ve Thomas hırsızı yerden kalkarken yakaladı ve bana"benim bu adamı teslim etmem gerekli. Sonra görüşürüz." dedi ama ifadesi çok soğuktu. Ava ile ben haberi yayınlattık ve benim evime gidiyorduk. Bugün zaten iş olarak yapıcağım birşey kalmamıştı. Çantamdan telefonumu alıcaktım ama telefonumun çantada olmadığını anladım. Ben"Ava telefonum yok!"dedim. Ava"nasıl yok? Yoksa o adammı aldı? Yardım eden hani."dedi. Ben"ama neden böyle birşey yapsınki? Sonuçta hırsızı durduran oydu."dedim. Ava'nın söylediği bana mantıklı gelmemişti ama her türlü yolu düşünüyordum. Ava "bir dakika telefonum çalıyor"dedi ve telefonu açtı. Ava"merhaba. Ben Ava. Evet tamam orda olucaz teşekkürler."dedi telefonda konuştu kişiye. Ava bana döndü ve"Emily telefonunu bulmuşlar. Kim bulmuş tahmin et. Hırsızı durduran adam. Şimdi senin telefonundan aradı ve parkta buluşabileceğimizi sordu. Bende evet dedim. Hadi kalk telefonunu almaya gidiyoruz."dedi. Ben"çok sevindim. Hadi gidelim."dedim ve yola koyulduk. Parka gittiğimizde adam bankta oturmuş kitap okuyordu. Yanına gittik ve "merhaba. Ben telefonun sahibi. Beni tanıdınızmı?"dedim. Adam"evet tanıdım. Telefonunuzu yerde buldum ve hızlıca rehberinizden ilk kişiyi aradım." dedi. Ben"tekrar teşekkür ederim. Bu aralar çok dalgınımda."dedim. Adam"bu arada benim adım Robert." dedi. Ben"ben Emily. Tanıştığıma memnun oldum."dedim. Robert "bende."dedi. Aramızdaki küçük konuşmadan sonra vedalaştık ve Ava ile birlikte eve gittik. Yüzümdeki makyajı çıkarttım ve ev kıyafetlerimi giydim. Bugün çantamın çalınması,telefonumu kabetmem ve David'in beni sevmesini saymazsak güzel geçmişti. Ava ile konuştuk ve odama geçip bilgisayardan film izledik,şarkılar dinledik. Sonra biraz atıştırdım ve yatağına yatıp uyudum..( Bundan sonra çok fazla bölüm gelemeyecek. En fazla haftada 3 tane bölüm atmaya çalışıcam. Ama bu yıl sınavım olduğu için pek sanmıyorum.)

AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap