MY life 8.bölüm

Duru

Level 1
Üye
Tepki
22
19 aralık 2018
09:30
Bugün için patronumdan izin almıştım çünkü bacağımdan dolayı iyi yürüyemiyorum. Bugün sadece evimde durucaktım sıkıcı bir şekilde. Belki alışveriş merkezine gidebilirim,bilemiyorum. Uyandığımda burnuma krep kokusu geldi. Yataktan kalktım ve mutfağa baktığımda annemi kahvaltı hazırken gördüm. Annem bana dönüp"günaydın böceğim, nasılsın? Daha iyisindir bence" dedi. Ben"anneee iyiyim,ohhh çok güzel kokuyor. Ne zaman hazır olur?"dedim. Annem"10 dakikaya olur herhalde."dedi. Bende odama gittim ve üstüme beyaz,küçük,renkli yıldızlı,uzun kollu gömlek giydim. Altıma yüksek bel,bol,ferah,lacivert pantolon giydim. Ayakkabı giymek yerine kısa,kalın topuklu sandelet giydim. Saçımı lüle yaptım,sonra perçemlerimi arkaya doğru topladım. Makyajımı kırmımsı,pembemsi,açık bir göz makyajı,nude pembe-kahverengi,mat likit ruj sürdüm. Bu şekilde tatlı bir görünüm kazanmıştım. Annem beni çağırdı bende yanına gittim ve kahvaltı hazırdı. Annem "bugün işe gitmemelisin,ayağının iyileşmesini bekle. En azından bugün gitme tatlım"dedi,ben"tamam anne,bugünlük böyle olacak, patronumdan izin aldım"dedim. Sonra"anne bugün ne yapmayı düşünüyorsun?"dedim annem"senin yanında kalıp eski günlerdeki gibi sana bakmak istiyorum."dedi. Annem hayatım boyunca bana sahip çıktı,beni korudu,bana baktı. Ama artık büyüdüm ve kendi evimi kurdum. Annemle,babamın bizi terk etmesinden sonra yakınlaşmıştık. Babam varken çok konuşmazdık, hatta aynı odada bile durmazdık. Ablam evlendi ve kocası ile birlikte burdan taşındılar. Çünkü kocası buraya turist olarak gelmişti. Ablam onu çok sevdiği için ablamda onunla birlikte burdan gitti. Bu şekilde ben ve annem tek kaldık. Annem bana hem baba,hem abla,hem de anne olmaya çalışıyordu. Çok güzel bir çocukluğum olmamıştı, gerçek bir sevgilimde olmamıştı, gezmem ve görmem gereken yerler, fotoğrafını çekmem gereken olaylar vardı ve ben bu işleri tamamlamadan bu Dünya'dan yok olamazdım,olmamalıydım. Kendim ile barışık bir insanımdır. Sesi soluğu çıkmayan sessiz biriyimdir (genelde bana böyle diyorlar). Düşüncelere dalmışken kapım çaldı ve ayağa kalktım. Ama kalkar kalkmaz sandalyeme düştüm. Bacağımdan dolayı yürümekte zorluk çekiyordum. Annem halimi görünce"sen otur Emily,ben bakarım"dedi ve ayağa kalkıp kapıyı açtı. Gelen Ava'ydı! Onu gerçekten çok özlemiştim. Ava ile ben 8 yıldır en yakın arkadaşız. Onunla çok benzer yanlarımız var. Ava ile annem kısa bir konuşma yaptıktan sonra Ava içeri girdi ve beni görür görmez sarıldı. Bende ona sarıldım. Birbirimizi uzun zamandır görmüyorduk çünkü işi için Londra'ya gitti. Ben ise Newyork'tayım. Ama şimdi o geri gelmişti. Uzun süre sarıldıktan sonra yanımdaki boş sandalyeye oturdu ve bana" Emily seni çok özledim. Haberi alır almaz buraya geldim. Çok endişelendim senin için. İyi misin?"dedi,ben"evet iyiyim seni bende çok özledim,sen nasılsın?"dedim. Gerçekten onu çok özlemiştim. Birlikte saatlerce konuştuk. En sonunda" Emily artık buraya taşınıyorum, sürekli buraya gelirim ama şimdi gitmem lazım,tamam mı?"dedi. Birbirimize sarıldık ve gitti. Evde tekrar yalnız kalmıştım ama yalnız kalacağım saatler kısalmıştı Ava sayesinde. Onun buraya taşınacağına inanamıyordum doğrusu. Onu gördüğüme ve buraya taşınacağına çok mutlu oldum. O gidince annem ile televizyondan film ve dizi izledik. Vaktimi genelde akşama kadar bu şekilde harcadım. Aslında çok kötü değildi, ama iyide değildi. Bugünüm sadece böyle geçicek sanıyordum ki tekrar Ava geldi ve "Emily bugün boşum. Patronumdan izin aldım. Yani sinamaya veya kafeye gidiyoruz,itiraz istemiyorum."dedi. Ben 2-3 kere inkar etsemde evde kalmama izin vermedi. Ava gezmeyi çok severdi. Hasta olduğu günler hariç hiç evde kaldığını görmedim. Odama gittim ve beyaz sade bol tişört. Altına yüksek bel yırtık siyah şort giydim. Saçımı maşa ile dalgalandırdım. Makyaj olarak sadece koyu kırmızı ruj sürdüm. Siyah sırt çantamı aldım ve beyaz spor ayakkabımı giydim. Ayağım biraz rahatsız olmuştu ama katlanılamayacak kadar değildi. Birlikte yeni çıkan bir film için bilet aldık ve restaurantta beklemeye başladık. Ben kendim için sadece bir milkshake aldım. Ben aç değildim ama Ava çok aç olmalıydı çünkü kendine 1 kutu, büyük boy tavuk eti aldı. Ava her zaman acıkırdı ve bu hiç değişmedi. Saatimiz gelince 2 tane küçük boy mısır ve 2 icetea aldık. Sinamaya girdiğimizde sinamanın çok dolu olmadığını görünce rahatladım(kalabalık ortamda bulunmayı sevmiyorum). Koltuğumuza oturduk,filmin başlamasına yaklaşık 10 dakika vardı. Önümüzden bir adam ve bir kadın geçti. Adam yan koltuğa geçerken yanan ayağıma bastı ve bu benim çığlık atmama neden oldu. Adam bana baktı ve özür dilemeye başladı,ona yakından baktığımda yüzü tanıdık gelmişti. Yüzüne yaklaştığımda bunun David olduğunu gördüm. David benim eski erkek arkadaşımdı. Beni görünce "Emily?"dedi. Sonra birbirimize konuşmadan baktık taki yanındaki kadın"burada ne oluyoracaba?" dedi. Ben kıza ve David'e şok olmuş şekilde bakıyordum ve ayağımın yanmasını hissettim. Yüzümü buruşturdum ve David ayağıma bakıp"çok üzgünüm,bir şeyin var mı?"diye sordu. Ben"hayır iyiyim."dedim. Film başlandığında yanındaki kadın ona kızgın bir bakış attı ve birlikte yanımızdaki koltuğa oturdular. Ava bana şaşırmış bakıyordu bende ona. David ile geçmişimizi bir Ava biliyordu birde annem. David ile ilişkimiz 3 yıl sürmüştü. En sonunda o benden ayrılmak istediğini söyledi ama sebebini söylemedi. Sebebi belki de yanında ki kadındı,bilmiyorum. Kafam çok karışmıştı bütün filmi David'i düşünerek geçirdim. Onun burada olması benim için berbattı onu tekrar görmek istemiyordum. Film bitince Ava tuvalete gitmesi gerektiğini,5 dakikaya çıkacağını söyledi ve gitti. Ben sinamanın hemen önündeki oturaklar da oturarak Ava'yı bekliyordum. Yanıma David soluk soluğa geldi ve oturdu. David"Emily senin ile birşey konuşmamız gerek,şimdi,çok vaktim yok o yüzden hızlı davranıcam ve sende lütfen sorularını sonraya sakla."dedi. Ben"önemli birşey konuşmak falan istemiyorum,senin ile muhatap olmak istemiyorum. Şimdi kendi işine bak!"dedim. David"senin ile şimdi konuşamam,bu yeni telefon numaram. Müsait olunca seni ararım. Sadece aramamı bekle dedi ve başka hiçbirşey söylemeden gitti. O giderken Ava geldi ve onu gördü. Ava"Emily benim işin bitti hadi gel eve gidelim tatlım tamam mı? Sonra kendimize smoothie yapar ve evimizin önündeki bahçede oturur bir güzel konuşuruz,ne dersin?"dedi. Ava beni ne zaman?,nerede? ve nasıl? rahatlatmam gerektiğini biliyordu. O bu yüzden benim en yakın arkadaşımdı. Birlikte eve gittik,Smoothie yaptık ve üstümüze güzel ev kıyafetlerini giydik. Bahçeye gittik ve sandalyelere oturduk. Sessizce dışarıdaki küçük çocukların bağırışlarını,araba seslerini dinledim. Çok üzgün ve halsizdim. Bu benim dışımdanda belli oluyordu. Ava kötü hissettiğimi anladı ve bana sımsıkı sarıldı. Bende ona sarıldım ve ikimizde küçük gözyaşı dökmeye başladık. Bugün pek güzel geçmemişti. Erkenden uyumuştum. Yarının güzel geçmesi için elimden geleni yapacağım.. HEPİNİZE MUTLU YILLAR:).

AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap