MY life 3. Bölüm

Duru

Level 1
Üye
Tepki
22
15 aralık 2018
07:30
Sabah uyandığımda hala uykum olduğunu anladım. Gözlerim yanıyordu ve ağzımda kötü bir tat vardı. Yataktan kalkıp bugün işe giderken giyeceğim kıyafetlerimi aldım ve banyoya girdim. Sıcak bir banyodan sonra üstüme pembe,kapşonlu,önünde kırmızı renk ile yazan girls yazılı kazağımı giydim altına siyah bir kapri ve dizin altına kadar gelen siyah çorap. Saçlarımı normal bıraktım(düz saça sahip olduğum için tarasam yeter). Coco'ya yemek verdim,siyah,büyük,koldan asmalı çantamı aldım ve siyah spor ayakkabılarımı giydim. Dışarı çıktım ve siyah kaplumbağa arabama bindim. İşe geldiğimde Thomas'ı gördüm ve çok şaşırdım. Yanına gidip selam verdim,oda bana selam verdi. Ben"merhaba Thomas,burada ne işin var?" dedim,Thomas'da"sadece daha iyimisin diye merak ettim ve istersen şu hırsız meselesini birlikte yazarız diye düşündüm." dedi. Beni tekrar şaşırtmıştı"merak etmene gerek yok iyiyim,istersen birlikte yazarız tabiki." dedim ve gülümsedim. Aslında beni merak etmesini merak etmiştim ama nedense soramadım, sanki beni düşünmesi beni mutlu ediyormuş gibi geldi "kendine gel Emily" dedim. Thomas"bişey mi dedin Emily?" dedi,ben"ehh,hayır sadece bana bu olaylar biraz fazla geldi"dedin. Thomas"seni çok tanımıyorum ama sen çok güçlü,korkusuz,iyi bir insan olduğunu ilk tanıştığımızda anlamıştım"dedi ve tebessüm etti. Ben"gerçekten böylemi düşünüyorsun?",Thomas"kesinlikle, ve öylesin"dedi. Gerçekten çok mutlu olmuştum,bana annem hariç hiç kimse böyle dememişti,insanların beni iyi bulması beni gerçektende mutlu ediyor. Ben"bence sende iyi, özgüvenli ve naziksin,ayrıca bir kahramansında:).",Thomas"böyle düşündüğün için teşekkürler ama kahraman değilim sadece işimi yaptım:)" dedi. Thomas gerçekten çok tatlı birisiydi,onunla konuşurken kalbimde gergedanlar halay çekiyordu sanki. Acaba ona karşı bir ilgimi besliyordum,ama nasıl? Onunla daha yeni tanıştık, belki de hissettiğim sadece hoşlanmaktır,sonuçta Thomas gerçektende yakışıklı. Ben düşüncelerime dalmışken Thomas elini çenesine koymuş bana komik bir şekilde bakıyordu,bana nasıl baktığını farkettiğimde ister istemez kıkırdamıştım(kıkırdamam acayip kötüdür,sanki boğuluyormuş gibi ses çıkartıyorum). Thomas kıkırdamamı duyduğunda oda kıkırdamaya başladı, onun kıkırdamasıda içler acısıydı. Birlikte durup durup gülerken patronum geldi ve kıkırdamayı kestim. Patronum "merhaba Emily,elinde kullanabileceğimiz haberler varmı?" dedi,bende"evet Bay Charles,dün Flower Coffe'de bir soygun oldu ve ben bunun resmini çektim"dedim gururla. Bay Charles"tamam,ofisime gel ve bana fotoğrafları gösterirken olayı anlat. Bu arada yanındaki kim?" dedi,bende"şey,arkadaşım"dedim. Thomas elini uzatarak"merhaba Bay Charles,ben Thomas Martin" dedi, patronumda şaşırmış bir ifade ile Thomasın elini sıktı ve "Bay Thomas,yeni polis olan Bay Thomas değilmi? İşinizde gerçekten çok başarılısınız, suçluları gerçekten müthiş bir şekilde yakalıyorsunuz"dedi. Patronumu ilk defa bu şekilde gördüm ve Thomas'ı tanıdığına şaşırdım. Ben nasıl olupta Thomas hakkında bir şey bilmiyorum acaba? Neyse onlar kendi aralarında konuştular sonra Thomas bana döndü ve"Emily benim işe gitmem lazım,sadece 30 dk lik bir izin aldım. Al,bu benim telefon numaram. Bir sorunun olduğunda ararsın. Görüşmek üzere"dedi ve gitti. Bende patronum ile ofise gittim ve fotoğrafları verip olayı anlattım. Boş kalan vakitlerimde internetten haber olarak yayınlayabileceğimiz olaylara baktım. Pek güzel şeyler yoktu, hırsız yaşlı bir kadının çantasını alırken biri durdurmuş, hayvan hırsızları zengin kadının pahalı kedisini çalmış falan filan. İş vaktim bittiğinde arabama bindim ve süpermarkete gittim. Ev için malzemeler,köpek maması,makarna ve makarna için özel sos gibi şeyler aldım ve çıktım. Eve geldiğimde hemen bir su kaynattım,su ısınırken üstüme dün giydiklerimi giydim. Sonra hemen makarnayı kaynamış suya koydum ve makarnayı beklerken Coco'ya mama koydum ve özel sosu yaptım(özel sos dediğim chedar peynirli sos). Yemeğimi yerken bir mesaj geldi,mesaj Thomas'tandı. Çok şaşırmış ve heyecanlanmıştım bu yüzden boğazımda makarna kalmıştı. Thomas'ın mesajına baktım aynen şöyle yazıyordu,-selam Emily, nasılsın?
Neden akşam mesaj atmıştıki?, -iyiyim,bir sorun mu var? Dedim bende. Cevap -hayır,sadece uyku tutmadı ve seni merak ettim. Bir şey sorucam,yarın birlikte akşam yemeğine gitmek istermisin? Yazdı. Thomas bildiğin beni yemeğe davet ediyordu! -Tamam olur,nereye gidicez? Dedim bende. Thomas -süpriz,sadece yarını bekle, biraz şık bir yere gidicez. Ona göre giyinirsin diye dedim. İpucu yok, soru yok. Sadece bekle;). Yazdı. Çok heyecanlanmıştım, hemen yarın olmasını istedim. Bende -Tamam ipucu yok,soruda yok. İyi geceler yarın görüşürüz:). Dedim ve telefonu kapattım. Şarjım 17'di buyüzden telefonumu şarja takım ve hemen odama gidip uyumaya çalıştım(tabi Thomas beni nereye götürcek diye düşünüp durdum)..

Nsnsydn

Level 1
Üye
Tepki
4
Mükemmellllll❤️❤️

AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap