MotoGP 14 (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
587
Tepki
1
Yarış oyunlarında özellikle seçiciliği seviyorsanız ve zor bir motor yarışı arayışındaysanız MotoGP 14 tam size göre. Birbirinden zorlu yarışları ve farklı modları ile MotoGP 14, grafik anlamında geri planda kalsa bile, oynanış bakımından takipçilerini mutlu edebilecek cinsten.


3.jpg


Hem ses, hem de grafik motoru konusunda kendisini geliştirmesine rağmen, MotoGP 14 bir yarış oyunundan çok, bir simülasyon oyunu. Bunu bir kenara not almanızı istereceğim. Yani herkese hitap eden bir içeriğe sahip değil.
Yarışmaktan fazlası
MotoGP 14; PC, PS3, Xbox 360, PS4 ve PS Vita platformlarında piyasaya çıktı. Her ne kadar bir konsol oyunu olarak düşünülse bile PC tarafında mutlu olan takipçileri elbet vardır. Eğer PC versiyonunu merak ediyorsanız sizi biraz bekleteceğim. Öncelikli olarak işin konsol kısmına bir göz atalım.

MotoGP 14, hem single hem de multiplayer modu ile ön plana çıkıyor. Motor kontrollerinin son derece zor olduğunu belirtmekte fayda var. Sadece eğitim kısmını geçmek bile kiminiz için resmen işkence haline gelecektir.

Single mod içerisinde; Grand Prix, Instant Race, Championship, MotoGP Career, Real Events 2013, Time Attack ve Safety Car Mode gibi içerikler yer almakta. Multiplayer tarafında ise direkt online olarak farklı oyuncularla yarışıyoruz. Ayrıca MotoGP 14, iki kişilik lokal ve 12 kişilik online çoklu oyuncu desteği sağlıyor. Çoklu oyuncuda sürücüler, Grand Prix, Championship, Split Season ve Split Battle modlarıyla birbirleri ile kıyasıya yarışabiliyorlar.

4.jpgModlara kısaca giriş yapacak olursak, dilersek yarattığımız yarışçımızı geliştiriyor ve büyük yarışlara hazırlıyoruz, dilersek ünlü yarışçılarla tozu dumana katıyoruz. Ayrıca yarışçılarımızı yaratırken, yaşından tutun, kaç kere yarıştığına kadar, hatta nasıl freni kullanabileceğine kadar birçok içeriği belirleyebiliyoruz. Bizi yönlendiren bir de menejerimiz var. Kimi zaman bizleri bilgilendiriyor ve yarış pistinde nasıl ön plana çıkabileceğimizin taktiklerini veriyor. Bunların yanında sponsorları bağlamak ve tabii ki takipçilerimizi de mutlu etmemiz gerekiyor. Yani başarı basamaklarını çıkmak o kadar kolay değil.
 
Home Register Log In
Üst