Minecraft'ta Gömülü Hazine Nasıl Bulunur

KraL

GameOWNER
Administrator
Tepki
99

Minecraft'ta Gömülü Hazine Nasıl Bulunur

Minecraft'ta Gömülü Hazine bulmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
  1. İlk olarak, bir harita yapmanız gerekiyor. Haritayı yapmak için 8 adet kağıt ve 1 adet pusula gerekiyor. Pusula yapmak için 4 adet demir minerali ve 1 adet kırmızı taş gerekiyor.
  2. Haritayı kullanarak, bulunduğunuz bölgenin haritasını elde edin. Harita size yaklaşık 100 blok yarıçaplı bir alanda neler olduğunu gösterir.
  3. Gömülü hazinenin bulunduğu bir bölgeye gitmek için haritada gösterilen yönü takip edin. Haritada bir X işareti varsa, hazinenin bulunduğu yere gitmek için X işaretine doğru ilerlemeniz gerekiyor.
  4. Gömülü hazinenin bulunduğu yere ulaştığınızda, kazma veya kürek gibi uygun araçları kullanarak, toprağı kazın ve gömülü sandığı açın.
Not: Gömülü hazineler genellikle plajlarda veya okyanuslarda bulunur. Ayrıca, gömülü hazinelerin bazen köpekbalıkları tarafından korunduğunu unutmayın.

Resimli anlatım;
Öncelikle Klavye F3+G yapın. Bu işlem ekranda Chunk karelerini gösterecek. Hazinenin işaretli olduğu karenin içine girin.

minecraft gömülü hazine nasıl bulunur

Daha Sonra, F3 bastığınızda XYZ'nin hemen iki altında yazan Chunk değeri "9 15 9" olacak şekilde konum alın.

minecraft gömülü hazine nasıl bulunur

Bunu işlemden sonra tam karakterin altına doğru direkt olarak kazın, hazine orada karşınıza çıkacak.

Evet arkadaşlar yukarıda Minecraft ta Gömü Nasıl olur anlatım ve resimli anlatım olarak paylaştım inşallah yararlı olacaktır.

Son düzenleme:
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap