ßy-€F€

"Scientia potentia est."
Administrator
Tepki
22

Minecraft Gübre Ne İşe Yarar?​

1678472389891.png
Minecraft'ta, gübre bitkilerin büyümesini hızlandırmak için kullanılır. Ekinler, havuçlar, patatesler ve benzeri bitkiler, toprağa dikildikten sonra belirli bir süre içinde büyürler. Bu büyüme süreci, çevredeki blokların durumuna ve bitkiyi sulamanıza bağlıdır. Ancak, gübre kullanarak bitkilere ek besin sağlamak ve onların daha hızlı büyümesini sağlamak mümkündür.
Gübre, özellikle hayvanların işlediği ürünlerin (düzenli olarak tavuk yumurtası, inek sütü vb. elde etmek için kullanılan) işlenmesiyle elde edilir. Oyunda, bu malzemeleri yığın halinde kullanarak gübre üretebilirsiniz. Gübre, bitkiyi beslemek ve onun hızlı büyümesini sağlamak için toprağa ekilir. Gübre kullanmak, bitkilerin daha hızlı yetişmesine ve daha fazla ürün vermesine yardımcı olabilir.

Minecraft Gübre Varili Nasıl Kullanılır?​

Minecraft'ta gübre varili, daha büyük bir miktarda gübre depolamak ve kullanmak için kullanışlı bir araçtır. Gübre varilinin kullanımı oldukça basittir. İşte adım adım nasıl kullanabileceğiniz:
  1. İlk olarak, gübre varilini yapmak için bir ahşap blok ve altı adet ahşap tahta kullanarak bir crafting masası oluşturun. Bu şekilde gübre varilini yapabilirsiniz.
  2. Daha sonra, gübre varilini yerleştirmek istediğiniz yere gidin ve gübre varilini yere yerleştirin.
  3. Gübre varilini doldurmak için, gübre elde etmek için hayvanlarınızdan topladığınız malzemeleri sağ tıklayarak varile atın. Gübre varili, en fazla üç blok yüksekliğindeki bitkileri besleyebilir.
  4. Bitkileri gübrelemek için, gübre varilinden elinizdeki gübreleri alın ve bitkilerin üzerine atın. Bu, bitkilerin daha hızlı büyümesini sağlar.
  5. Gübre varilinin dolu olduğunu anlamak için, varilin içindeki gübre miktarını kontrol edebilirsiniz. Bunun için varilin üzerine sağ tıklayın ve içindeki gübre miktarını gösteren bir arayüz açılacaktır.
  6. Gübre varilini boşaltmak isterseniz, varilin üzerine sağ tıklayarak gübreyi alabilirsiniz.
Bu şekilde gübre varilini kullanarak bitkilerinizi besleyebilir ve daha hızlı büyütmeye yardımcı olabilirsiniz.

Minecraft Gübre Varili Nasıl Yapılır?​

Minecraft'ta gübre varili yapmak oldukça kolaydır ve sadece birkaç basit malzeme gerektirir. İşte gübre varili yapmak için gerekli malzemeler ve adım adım yapım süreci:
Malzemeler:
  • 7 adet Ahşap tahta (Herhangi bir tür olabilir)
  • 1 adet Ahşap blok
Adım 1: Crafting masasını açın ve 3 adet ahşap tahta bloğun altına ve 3 adet ahşap tahta bloğun üstüne yerleştirin. Bu, ahşap tahtaların 2x3'lik bir dikdörtgen şeklini oluşturacaktır.
Adım 2: 4. yuvaya, ahşap blok yerleştirin. Böylece, gübre varilinin gövdesi oluşturulmuş olacak.
Adım 3: Kalan 3 adet ahşap tahtayı, crafting masasının 5. yuvası olan sağ üst yuvaya yerleştirin. Bu, gübre varilinin kapağı olacaktır.
Adım 4: Artık gübre variliniz hazır! Hazır gübre varilini envanterinize alabilir ve istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.
Gübre varili, oyunda bitkilerin daha hızlı büyümesini sağlayacak gübre malzemeleri depolamak için kullanışlı bir araçtır. Gübre varilini doldurduktan sonra, içindeki gübreyi bitkilerinize uygulayabilir ve böylece daha hızlı büyütmeye yardımcı olabilirsiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:
T

#TEO

Guest
Minecraft Gübre Varili Yapımında Ne gerekli?

KraL

GameOWNER
Administrator
Tepki
102
Minecraft Gübre Varili Yapımında Ne gerekli?
Minecraft gübre varili yapımı için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:
  • Ahşap Kapak x 1 adet
  • Ahşap Basamak x 1 adet
  • Ahşap Tahta x 7 adet
  • Taş Tuğla x 2 adet
Gübre varili yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
  1. İlk olarak, ahşap kapak, ahşap basamak ve taş tuğlalarını envanterinize ekleyin.
  2. Daha sonra, ahşap tahtaları kullanarak bir çerçeve oluşturun. 3 adet ahşap tahta dikey olarak yerleştirin ve ardından 2 adet ahşap tahta yatay olarak üst ve altına yerleştirin.
  3. Çerçevenin üstüne ahşap kapak yerleştirin.
  4. Çerçevenin altına ahşap basamağı yerleştirin.
  5. Son olarak, taş tuğlaları çerçevenin yanlarına yerleştirin. Bu, gübre varilinin dışındaki kısmı tamamlayacaktır.
Gübre varilini tamamlamak için şimdi sadece içine gübre doldurmanız gerekiyor. Gübre varilini kullanarak, bitkilerinizin daha hızlı büyümesini ve daha fazla ürün vermesini sağlayabilirsiniz.

AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap