Michael Jackson The Experience HD

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
591
Tepki
1
Siyahi Amerikalıların toplumda söz sahibi olması yolunda müziğiyle mücadele veren, bir dönemin alışılagelmiş popüler müzik kavramında devrim yaratan Michael Jackson (MJ), henüz 6 yaşındayken sahneye çıkmaya başlamıştı. 20’sinde de “Off the Wall” adlı ilk solo albümünü yayınladı. 3 yıl sonra çıkarttığı “Thriller” ise müzik dünyasında çığır açtı. Albüm günümüze kadar 110 milyon kopyadan fazla satarak, hala kırılamayan ve kırılması zor bir rekora imza attı. Fakat ne yazık ki 25 Haziran 2009 tarihinde beklenmedik bir şekilde hayata veda eden MJ tüm dünyayı yasa boğdu.

Ölümünden sonra adına çıkan filmler, oyunlar ve onlarca kitap hayranlarının beğenisine sunuldu. Arşiv niteliği taşıyan bu yapımlara PS Vita ile bir yenisi daha eklendi. 23 Kasım 2010 tarihinde tüm platformlarda boy gösteren Michael Jackson: The Experince, HD desteği ile PS Vita içinde raflardaki yerini aldı. PS Vita sahibi olan MJ hayranlarını heyecanlandıran oyun, bu platformda farklı bir oynanış deneyimi sunuyor.

Just Beat It!

Michael Jackson: The Experience HD ritim, müzik ve dans oyunu. Dokunmatik ekranı ya da arka paneli kullanarak sizden istenilen şekilleri yapıp, MJ’i düzgün şekilde dans ettirmeye çalışıyoruz. Bölüm sonlarındaki dans başarımıza göre de “Experience” puanları alıyoruz. Bu puanlar bize ekstra özellikler katan eldivenleri elde etmemizi sağlıyor. 15 tane efsaneleşmiş MJ şarkısı ve her birinde farklı 6’şar tane görev bulunuyor.


1.jpg

Gerçek Klipler, Gerçek Danslar ve Michael Jackson!

Oyunu açtığımızda karşımıza üç seçenek geliyor. History modunu, oyunun single player modu olarak tanımlayabiliriz. İstediğimiz şarkıyı ve zorluk seviyesini seçtikten sonra dansa başlıyoruz. Bölümlerdeki mekan ve olaylar dikkat çekici çünkü hepsi tamamen gerçek kliplere göre tasarlanmış. Smooth Criminal şarkısını seçtiyseniz, klibindeki MJ’i yönlendiriyorsunuz. Hareketleri ister dokunmatik ekran ile, ister arka panelle yapabiliyoruz. Grafiklere değinecek olursak -özellikle ara videolar- gerçekten göz alıcı. Oynanışı ele aldığımızda, alışana kadar insan elinin zorlanacağı hareketler de yapıyoruz. Ama bu zorluklar genel olarak alacağınız keyfi engelleyecek kadar sürekli değil.

Bir süre sonra history modu sıkıcı gelebilir çünkü biraz tek düze ilerliyor. Bunun içinde Battle modunu seçebiliriz. Bu da oyunun multiplayer kısmı ama ne yazık ki online modu olmadığı için, sadece yanımızdaki bir arkadaşınızın PS Vita’sına bağlanıp, karşılıklı oynayabiliyorsunuz. İki mod arasındaki tek fark oyuncu sayısı.

Üçüncü seçeneğimiz ise Backstage modu. Burada da puan toplama, hareketleri tutturma gibi bir derdiniz olmadan freestyle şekilde dans ediyorsunuz.

Kısacası Michael Jackson: The Experince HD oynanışı bakımından gerçekten çok zevkli ama bir o kadar da tekdüze. Michael Jackson hayranıysanız, kesinlikle PS Vita’da denemelisiniz, fakat MJ sizi etkilemiyorsa, sadece bir süreliğine eğlendirebilir. Dans figürlerinden tutun, Michael Jackson’ın kıyafetlerine kadar her şeyin gerçeğine uygun tasarlanmış olması, oyunun büyük bir özelliği. Son olarak önceden de belirttiğim gibi, MJ hayranıysanız kesinlikle bu oyunu oynamalısınız.
 
Home Register Log In
Üst