AHESTE

Paylaşmak Güzeldir.
MT2 Üye
Katılım
14 Kas 2017
Mesajlar
28
Tepki
6
Konum
Bursa
Herkese merhaba arkadaşlar,
Tahmin edebileceğiniz gibi herkes Metin2 pvp kurma çabasında. Şimdi Metin2 pvp alacaklar için, deneyimi olmayan arkadaşlara Metin2 pvp Nasıl Kurulur Aşama aşama anlatmayacağım. Konu sıfırdan başlayanlar için göz önünde bulundurularak hazırlandığı için herkesin anlayacağı dilde basitçe anlatmaya çalışacağım.

METİN2 VPS: 512 MB'den 2GB Ram’e kadar olan sunuculardır. Açılımı Virtual Private Server 'dır. Metin2 VPS’ler VDS(Vitual Dedicaled Server)'ye göre maliyeti daha düşüktür. Maliyetinin az Olmasını isteyenler Metin2 VPS’yi tercih edebilirler.

Metin2 VDS: 2 GB ve üzeri Ram’e sahip olan sunuculardır. Açılımı Virtual Dedicated Server'dır. Ayrıca VDS'lerde ram boyutu yüksek olduğu için Lag ve Losslar az görülür. Maliyeti biraz fazladır ama kaliteli ve düzgün Bir pvp server kurmak istiyorsanız VDS alıp paraya kıymanız gerekiyor.

Metin2 pvp server açmak isteyenler yapılması gerrekenler;

Öncelikle konu hakkında kapsamlı bir araştırma yapmalıyız. Hatta yardım alabileceğimiz kimse varsa yardım almalıyız. Ne nedir diye? Bilişim konusunda çok seçici olmalıyız güvenilir bir bilişim bulmalı ve bu bu bilişimin referanslarını gözden geçirmeliyiz. Bu konuda birçok forum ve sitede Game Hosting Bölümü yada buna benzer bir bölüm mevcuttur. Sunucunuzu barındıracağınız şirkete karar verdikten sonra bu şirket hakkında araştırma yapmalıyız. Bunu da gene birçok forum ve sitede mevcut olan Nasıl Bilirsiniz bölümlerinden konu açarak sorabilir ve bilgi alabilirsiniz. Şirketin sitesine de göz atmanız gerekmekte. Mesela teknik desteği nasıl, herhangi bir sorun olduğunda nasıl destek veriyorlar, oyun pack, oyun site kurulumunu kendileri yapıyorlar mı. Gibi soruları karşı tarafa mutlaka sormalsınız yada oyun files tanıtımlarında var mı yok mu diye kontrol etmelisiniz. Referans isteyin ve verdikleri Referansları mutlak inceleyin. Oyuna girin bakın hata var mı istediğiniz gibi bir oyun mu. Daha Sonra YS (Yer Sağlayıcı) belgesi olup olmadığını firmanıza mutlaka sorun. Verilen bilgileri mutlaka sorgulayın Eğer firma başvurumuzu yeni yaptık , şu gün belgemiz gelecektir gibi sizi oyalama çabaları gösteriyorsa alternatif bilişim firmalarına yönelin. Firmanızı bulduktan sonra.

Yapılması Gerekenler;

-Firma sitesine girip , iletişim seçeneklerinden ödeme yapmak için bilgiler alınır ve size en uygun banka ve ödeme yöntemi seçilerek ödeme yapılır.
-Ücreti yatırdıktan sonra mutlaka ama mutlaka makbuz alınız.
-Firmanızdaki yetkili kişiye makbuz bilgilerini içeren ödeme bildirimi gerekli olan bölmden yapılır.
-Daha sonra ödemeniz onaylanması ve sonra sunucunuzun ve oyununuzun kurulması bekleyinir.

Oyununuz kurulduktan sonra gerekli sunucu bilgileri size şirketiniz tarafından gönderilecektir. ( Putty / Navicat / Domain bilgileri )

Bulunması gereken programları;Putty : Serverimizi açıp kapatma,reboot atma gibi işlemleri yapmak için bu programı kullanacağız. Olmazsa olmaz.


TP (File Transfer Protocol) programı
Oyun dosyalarına erşişim ve içerik değişimnleri için gereklidir. Birçok program vardır bunlardan en bilinen ve kullanıları fillezilla , winscp , Cyberduck , freeftp dir.
 
Son düzenleme:
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst