Metin2 İyileştirmeci Şaman Rehberi

Heydudee

Level 2
MT2 Üye
Tepki
1
Merhaba MT2.org ailesi, Sizler için daha önce birkaç yerde gördüğüm ve denediğim ancak yanlış olduğunu farkettiğim için İyileştirmeci şaman klavuzu paylaşmak istiyorum.

Statlar :
Arkadaşlar 2 Int 1 Vit en sağlıklı stat dağılımıdır en son Vit dolduktan sonra Dex vermeye başlayabilirsiniz. Ancak önceliğiniz int ve vit olmalı.

Beceri Dağılımları:
Arkadaşlar beceriler konusunda iyileştirme şamanı için asıl önemli olan konu becerilerin sırasıdır Çünkü pvp veya yardım amaçlı nasıl kullanmak isterseniz isteyin aynı becerileri açacaksınız sebebi ise 2 becerimizin özelliklerinin bize umduğumuz performansı vermemesidir.

Buff Yardımı İçin:

İyileştirme
hız
Şimşek Çağırma
Şimşek Atma
Şimşek Pençesi
Yüksek Saldırı

PvP Modu İçin:

Şimşek Çağırma
Şimşek Atma
İyileştirme
Hız
Şimşek Pençesi
Yüksek Saldırı

Benim önerdiğim dağılım sırası ilk Yardım için olandır sebebi ise 4 becerinizi master yaptıktan sonra yani 70 level'dan sonra yalnız kasılacaksınız ve açtığınız skiller önemli olacak eğer 70 level'a ulastığınızda bütün grandlarınızı açtığınızı düşünürsek gene sıranın önemi olmayacaktır ancak becerilerin açılma sırasını düşünürsek iyileştirme ve hız becerileri bizim için kasarken hem az pot harcamamıza hemde daha çabuk skill atıp daha çabuk hasar verme şansımızı artıracaktır...

Yüksek saldırı ve şimşek pençesi skillerini açmamamızın sebebine gelince,

Yüksek saldırı ilk verilen klavuzda yardım için açılan iyileştirme şamanı için 2. sırada gösterilmişti ancak skill i m6 yapmama rağmen hiçbir yararı olmadıgını gördüm. Genel olarak bilinen bu becerinin str artırtıgıdır ki dogru bir düşünce değildir bu. Yüksek saldırının asıl amacı saldırı hasarını artırmaktır ancak m6 yapmıs biri olarak 27 civarı saldırı hasarı verebiliyordum ki 300 vuran birinin 326 vurması pekte önemli değildir.

Şimşek pençesisine gelince bu becerimizi en son açmamızın sebebi beya 5. olarak açmamızın sebebi diğer yeteneklerimizin avantajlarından dolayıdır, şimşek çağırma becerimiz şimşek pençesi gibi hep toplu saldırı yapmakta ve sersemletme şansı sağlamaktadır, şimşek atma ise 7 sn de dolmaktadır ve büyü hızımı levelimiz arttıkça yükseldiğini düşünürsek 4,5 sn kadar inecektir...

Kullanılacak İtemler :

Arkadaşlar kullanılacak itemler konusunda karakterin kullanılma amacı biraz daha belirleyici olacaktır.

Kolyeler :

İnci Kolye; Yardım için açılmıs karakterlerimiz için önemlidir +9 yaptıgımızda cevherlerimizle birlikte +7 zeka kazanacıgız ve ve +8 büyü hızı...

Cennetin Gözü Kolye; İnci kolyeye oranla +9 basma şansımız daha düşüktür ve bu kolyeyi atak için açılmıs karakterler için öneriyorum sebebine gelince cevherlerle birlik inci
kolye ile aynı büyü hızına ulasmaktadır ve zeka yerine elimizde delici bonusumuz olacaktır...

Küpeler :

54 Level e kadar beyaz altın küpe 54 levelden sonra cennetin gözü küpe.

Bilezikler :

HP mizi bileziğimizden sağlamaya çalısacagımız için beyaz altın bilezik öncelikli tercihimizdir 2. seçeneğimiz gümüş bilezik olmalıdır. (önceki klavuzda hp li item önerilmemiştir bunun nedeni olarak iyileştirme gösterilmiştir ve zekaya yönelmemiz söylenmiştir ancak bilezikte zeka bonusu olmadıgı için ve diğer karakterlerin vurus güçleri artacagı için bize sadece statlardan gelen hp oranı yetmeyecektir)

Ayakkabı :

Ayakakbı konusunda verdiği büyü hızı için mest eden ayakkabı tercih edilmelidir..

Silahlar :

Silahlar konusunda 30 levele kadar ne kullanmanız gerektiği konusunda bir fikrim yok 30 levelden sonra beceri oranı yüksek bir sonbahar yelpazesi öneriyorum 65 levelden sonra ise büyülü saldırı oranının yüksekliğinden dolayı tercihimiz kurtulus yelpazesinden yana olmalıdır. 70 levele gelince bazı arkadaşlarımız mutluluk yelpazesi öneriyor ancak ben mutluluk yelpazesinin +9 olmadıgı sürece işimize yarayacagı kanaatinde değilim sebebi ise büyü hızını üstünde bulunduruyor ve bizim max büyü hızına ulasmamızı +9 olmadan sağlamıyor. eğer iyi bir kurtulus yelpazesine sahip olamazsak 75 levelde beceri oranı yüksek bir orkide çanı kullanabiliriz...

AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap