Metal Gear Solid HD Collection

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Son zamanlarda oyunlarda indirilebilir içerik, DRM, online pass ve birçok terim gündeme gelir oldu. O kadar fazlalar ki kafamız karışmadan oyunu gönül rahatlığıyla oynayamıyoruz. Ancak oyun dünyasının en önemli oyun serilerinden olan Metal Gear Solid serisi öyle bir koleksiyon versiyonuyla geliyor ki, almayanı dövüyorlar.

Dövme konusunda ciddi olmadığımı biliyorsunuz. Ama bu kadar oyunu bir arada görüp de almazsanız hata etmiş olursunuz. Tek bir diskte Metal Gear Solid 2, Metal Gear Solid 3 ve Metal Gear Solid: Peace Walker üç oyuna sahip oluyor ve üstüne üstlük bu oyunların yüksek çözünürlüklü versiyonlarını ediniyorsunuz. Daha ne olsun? Gelin şimdi bu koleksiyondaki üç oyundaki yeni özellikleri tek tek inceleyelim.

4.jpg

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

Genel olarak HD güncellemesi, Sons of Liberty’e pek de bir şey katmıyor. Çünkü oyun genellikle küçük ve iç mekanlarda geçtiği için, orijinal versiyon hep iyi gözüküyordu. Genişletilmiş görüntü alanı oyunun sinematiklerine pozitif bir etkide bulunuyor olsa da, birçok sahne için gereksiz gözüküyor.

Sons of Liberty için daha fazla söylenecek bir şey yok. Sonuçta yükseltilen çözünürlük dışında bir yenilik bulunmuyor.

5.jpg

Metal Gear Solid 3: Snake Eater

2004 Kasım ayında piyasaya sürülen Snake Eater, orijinal serinin hayranlarının Sons of Liberty’yle yanmasından önce kaçırdıkları bir oyun olmuştu. Uzun sinematikler kısaltılmış ve Snake’in oynaması için yeni araçlar oyunculara sunulmuştu. Bunlar arasında kamuflaj, hayvan tuzakları ve döneme ait özel araçlar da bulunuyordu.

Koleksiyonda ise en fazla yarar Snake Eater’a sağlanmış. Grafik olarak PS2’nin en güzel gözüken oyunlarından olan Snake Eater, HD versiyonuyla ve yüksek frame oranıyla oldukça güzel gözüküyor. Hatta bazı PS3 oyunlarıyla bile yarışacak düzeyde. Ayrıca bu koleksiyondaki Snake Eater versiyonu, Subsistence’ın oldukça geliştirilmiş kamera sistemine de kavuşuyor.
 
Home Register Log In
Üst