Max Payne - iOS

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Remedy tarafından geliştirilen Max Payne’in yapım hikayesi ertelemelerle dolu. Ancak oyun sonunda 2001’in Temmuz ayında kullanıcılarla buluştu. Gerek grafikleri, gerek hikayesi ve en önemlisi oyun dünyasına kazandırdığı Bullet Time mekaniği ile klasikler arasındaki yerini aldı. Şu anda ise yeni bir macera ile Max aramıza geri dönüyor. Rockstar Games, Max Payne 3 üstünde çalışırken ilk oyunu iOS platformu için satışa çıkardı.

Yıllar sonra

10 yıllık bir aradan sonra geri dönen Max, klasik sinematik açılışı ile başlıyor. Bundan sonrasında ise yine bildiğimiz menüsü karşımıza geliyor. Menüde yeni oyun, eğitim bölümü, hileler, ayarlar gibi klasik başlıklar yanında Rockstar Social Club ve dokunmatik ekran ayarları yer alıyor. Dokunmatik ekran ayarlarından kontrollerin büyüklüğünü, nerede durması gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Bu sizin nasıl rahat oynayabileceğinize bağlı. Social Club’tan ise oyunla ilgili istatistiklere, profilinize ulaşıyorsunuz. Ayrıca Max Payne 3 başlığı var ki, buradan üçüncü yapımla ilgili materyallere ulaşabilirsiniz.


1.jpg

Yapımın müziği ve grafikleriyle birlikte bir anda nostalji rüzgarına kapılabilirsiniz. Oyun grafiksel açıdan pek değişmemiş, ancak bazı düzeltmeler de var. Yine de ilk gördüğümüz klasik Max Payne görselliği duruyor. Hatta birçok mobil oyundan daha iyi grafiklere sahip. Akıcı Frame Rate var. Tabii ki iOS’a gelen Max Payne’in asıl merak edilen noktası kontrolleri. En başlarda kontroller biraz zor gelebiliyor. Ancak insan biraz oynadıktan sonra ise kontrollere alışıyor. Bullet Time modunda ve bazı zamanlar, farenin esnekliğinde nişan alıp ateş etmek gibi bir durum yok. Ama buna rağmen kontroller alıştıktan sonra, kolay. Zaten tavsiyem en başta oyuna girin ve kontrollere bakın. Daha sonra ayarlardan nasıl rahat edecekseniz, ona göre düğmelerin büyüklüğünü ve nerede duracaklarını kendinize göre belirleyin.

Mobil hikaye biter

Orijinal oyun birçok açıdan başarılı bir yapımdı. Aynısı oyunun mobil sürümü için de geçerli. Sesler ve müzikler gümbür gümbür. Hikaye anlatımı ise yine bildiğimiz çizgi roman havasında. Sonuç olarak Max Payne’in iOS sürümü hoşuma gitti. 2,99 dolarlık cüzi bir fiyata da sahip. Oyun Android için 26 Nisan'da çıkacak.
 
Home Register Log In
Üst