Mass Effect: Infiltrator (iOS)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
587
Tepki
1
Mass Effect aslında mobil platforma yabancı değil. 2009’da iOS platformu için çıkan Mass Effect Galaxy var. Hikaye olarak da ikinci oyunla bağlantısı var. Ancak kontrolleri ve bazı açılardan dolayı şikayet edildi. Ama serinin sıkı takipçileri tarafından pas geçilmedi. Mass Effect 3’le birlikte başka bir Mass Effect daha kullanıcıların beğenisine sunuldu. iOS platformundaki yeni macera, eskisine göre gayet daha iyi ve kaliteli gözüküyor.

Cepteki büyük galaksi

Yapımda karakterimiz ile Cerberus'daki tutsakların kaçmasına yardım ediyoruz. Hikayenin üçüncü oyunla da bağlantısı var, bunu belirteyim. Oyunun dikkat çekici noktasını ilk olarak grafikler oluşturuyor ki, genel olarak görsellik mobil bir oyun için ayrıntılı olmuş. Efektler ve kaplamalar gayet başarılı. Ara Cutscene’ler de aynı şekilde. Mass Effect Galaxy’de mesela Cutscene’ler çizgi roman havasındaydı. Seslendirmeler, efektler ve müzikler için ayrı bir parantez açmak lazım. Zaten daha iyi bir ses deneyimi için kulaklık takın uyarısı yapıyor Mass Effect: Infiltrator. Bu açıdan da başarılı.


1.jpg

Oyunda aksiyon genel olarak çatışmalarda siper alarak, hızlı şekilde gelişiyor. Karakterimiz düşmanlar geldiğinde otomatik olarak silahına sarılıyor. Bundan sonra ise bir yere siper almak gerekli. Ortada kalıp da ateş edebilirsiniz, ancak bu sırada yaşama şansı biraz daha azalıyor. Bir yerde dinlenince enerji otomatik doluyor. Bir parmak hareketi ile bir siperden diğerine geçiş, engelin üstünden atlama hemen gerçekleşiyor. Oynanış ve kontroller basit. Kolayca alışıyor insan, ama bir iki yerde karakteri yönlendirirken, kontrollerde takılma oldu. Bunun dışında bir sorun yaşamadım.

Ateş etmek otomatik olarak oluyor, ekstradan bir yere dokunmaya gerek yok. Sadece rakibin üstündeki işarete bir kere tıklamak gerekli. Bundan sonrasında karakter ateş ediyor. Eğer rakipleri kafadan vurursanız, enerjileri hemen azalıyor ve ölüyorlar. Ancak vücudun diğer bölgelerine çalışınca, enerjileri daha az gidiyor. Bu ayrıntı var. Düşmanlar ölürken ağır sahnede gösteriliyor.
 
Home Register Log In
Üst