Mass Effect 3 - From Ashes DLC

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Mass Effect 3, satışlarda ve incelemelerde başarılı olmasına rağmen, skandallara da imza attı. Oyunun sonu yüzüne fanlar tepki gösterdi ve finalin değiştirilmesi istendi. Diğer yandan BioWare, önceki oyunlarda suratını görmediğimiz Tali’nin yüzü için Getty Images adlı fotoğraf sitesindeki bir resmi kullanması nedeniyle tepki çekti.

Tartışılan diğer bir konu ise From Ashes DLC’si oldu. İlk gün eklentisi için gösterilen tepkinin sebebi olaraksa, oyunun diskinin içinde From Ashes'ın dosyaları bulunmasına rağmen, hala internet üzerinden indirmek zorunda olmaları olarak gösterildi. Ancak yapımcı Mike Gamble gerekli açıklamayı yaparak, son noktayı koymuş oldu.

Eden Prime’a geri dönüş!

Kullanıcıların beğenisine sunulan From Ashes, Cerberus’un Eden Prime’a saldırmasını ele alıyor. Bunu ise kişisel terminalimize gelen mail ile öğreniyoruz. DLC içeriğinde bizlere Prothean ırkının kurtulan üyesi Javik karakterini, Particle silahını, tüm ekip üyeleri için alternatif zırh ve yeni Eden Prime görevini sunuyor. Tabii ki eklenti ile ilk dikkat çeken kısım Javik. Bu karakter diğer karakterler gibi iki silah sınıfı kullanabiliyor, bunlar: Assault ve Heavy Pistol. Güç olaraksa Vengeful Ancient, Slam, Dark Channel, Lift Grenade ve Pull’a sahip. Vengeful Ancient; kalkan, sağlık, hasar verme, Biotic’ler için bonus sağlıyor. Dark Channel da düşmanları haklamak için güçlü bir Biotic. Açıkçası Javik ekipte vazgeçemeyeceğim bir karakter oldu. Özellikle Biotic güçleri ile iş bitirici oluyor.

32.jpg

Particle silahı ise Assault sınıfına dahil. Javik gibi oyuna etki eden bir faktör. Ağırlık olarak biraz fazla olsa da, mermi kapasitesi en yüksek tüfeklerden biri. Hasar oranı az gibi dursa da, ateş ettiğinde kendiniz de görürsünüz, düşmanlar kolay lokma oluyor. Zaten elinize geçtiği gibi en çok kullanacağınız silahlardan biri oluyor. Ayrıca Thermal Clip’e ihtiyacı yok. Kendi kendine kısa bir zaman içinde yeniden doluyor. Bu da artı kısımlarından biri. Hasar oranını arttıran güçlerle birlikte açıkçası rakipler iyice dağılıyor.

Son nokta

From Ashes’ta, Cerberus’un, oyunda rastladığımız sınıflarıyla kapışıyoruz. Açıkçası Mass Effect 3’ün genel olarak diğer görevlerindeki gibi sınırlı bir oyun alanı sunan From Ashes, ortalama 1 saatlik oynanış süresi sunuyor ki, bu oynanış süresi aslında değişebilir. Hatta 1 saatten daha az sürede bile bitirebilirsiniz. Javik ile yeni diyaloglar, bazı detayları da ortaya koyuyor. 600 MB üzerinde bir boyuta sahip olan From Ashes, Prothean karakteri Javik ve Particle silahı ile ilgi çekse de, daha sonra da alınabilecek bir DLC. Şahsen indirime girdiğinde almanızı daha çok tavsiye ederim.
 
Home Register Log In
Üst