Lol Briar Karakter Tanıtımı

ßy-€F€

"Scientia potentia est."
Administrator
Katılım
13 Kas 2017
Mesajlar
137
Tepki
23
Konum
𝕸𝖆𝖗𝖘
F4ygp0SWkAA6_ou.jpg


Briar Karakter Tanıtımı​

Briar, League of Legends’in yeni bir şampiyonudur. Bir orman avcısı olarak tasarlanmıştır ve hasar vererek iyileşmeye odaklanan agresif bir oyun tarzına sahiptir. Yüksek kalabalık kontrolü, hareketlilik ve hasar çıkışı vardır. Briar’ın yetenekleri şöyledir:

  • Pasif: Kızıl Lanet. Briar’ın temel saldırıları ve yetenekleri düşmanlara 5 saniye boyunca kanama uygular, sonraki uygulamalarda yenilenir, 9 kata kadar yığılır ve ilk kattan sonraki katlar için %25 hasar verir. Kanama, süre boyunca toplam 「 10 − 50 (seviyeye göre) (+ %50 bonus AD) fiziksel hasar verir, maksimum 30 − 150 (seviyeye göre) (+ %150 bonus AD) toplam fiziksel hasara kadar çıkar. 」 Briar, verdiği hasarın önleyici %25’i kadar kendini iyileştirir. Eğer bir hedef kanarken ölürse, Briar kalan kanama hasarının %100’ü kadar kendini iyileştirir. Briar’ın temel sağlık rejenerasyonu yoktur, ancak eksik sağlığa göre tüm kaynaklardan gelen iyileşmeyi %0 − %50 artırır.
  • Q: Baş Dönmesi. Maliyet: Mevcut Sağlığın %6’sı. Soğuma Süresi: 13 / 12 / 11 / 10 / 9. Hedef Menzili: 450. Briar hedef birime atlar. Eğer hedef bir düşman ise, fiziksel hasar verir, onları 0.85 saniye sersemletir ve 5 saniye boyunca zırh azaltması uygular. Fiziksel Hasar: 60 / 100 / 140 / 180 / 220 (+ %80 bonus AD). Zırh Azaltması: %10 / %14 / %18 / %22 / %26.
  • W: Kan Çılgınlığı. Maliyet: Mevcut Sağlığın %6’sı. Soğuma Süresi: 14 / 13 / 12 / 11 / 10. Hedef Menzili: 75 - 300 / 650. Etki Alanı: 1000 / 275. Hız: 1200. Briar hedef konuma doğru ilerler. Eğer varışında yakınında bir düşman varsa, Briar 5 saniye boyunca Kan Çılgınlığı kazanır, bu süre içinde Atıştırma Saldırısı’nı kullanabilir. Kan Çılgınlığı: Briar prangasından kurtulur ve en yakındaki düşmana karşı çılgına döner. Hedefi ortaya çıkarır ve hayaletlik, ekstra saldırı hızı ve ekstra hareket hızı kazanır, ayrıca temel saldırıları hedefin etrafındaki düşmanlara fiziksel hasar verir. Bu hasar kritik vuruş değiştiricilerinden etkilenir. Ekstra Saldırı Hızı: %60 / %75 / %90 / %105 / %120. Ekstra Hareket Hızı: %24 / %33 / %42 / %51 / %60. Fiziksel Hasar: %60 / %70 / %80 / %90 / %100 AD. Briar öncelikle düşman şampiyonlara saldırır, sonra büyük canavarlara, sonra da diğer birimlere.
  • E: Kan Dökme. Maliyet: Mevcut Sağlığın %6’sı + Tüm Kanama Maliyetleri. Soğuma Süresi: 8 (Kanama Uygulandığında Sıfırlanır). Hedef Menzili: Küresel (Kanayan Düşmanlar). Etki Alanı: Küresel (Kanayan Düşmanlar). Briar tüm kanayan düşmanlara ekstra fiziksel hasar verir ve onlardan kan çalar. Bu yetenek, kanayan düşmanlara kanama uygulandığında soğuma süresi sıfırlanır. Fiziksel Hasar: 40 / 60 / 80 / 100 / 120 (+ %60 bonus AD). Kan Çalma: %10 / %15 / %20 / %25 / %30.
  • R: Kanlı Kaçış. Maliyet: Mevcut Sağlığın %6’sı. Soğuma Süresi: 120 / 100 / 80. Hedef Menzili: Küresel (Kanayan Düşmanlar). Etki Alanı: Küresel (Kanayan Düşmanlar). Briar tüm kanayan düşmanlara ekstra fiziksel hasar verir ve onlardan kan çalar. Ardından, en yakın kanayan düşmana doğru atlar ve onları 1.5 saniye boyunca havaya fırlatır. Bu yetenek, Briar’ın prangasını kırar ve ona Kan Çılgınlığı kazandırır. Fiziksel Hasar: 100 / 200 / 300 (+ %100 bonus AD). Kan Çalma: %20 / %30 / %40.

Briar Karakteri Taktikleri​

Briar, League of Legends’in yeni bir şampiyonudur ve orman avcısı rolünde oynanabilir. Briar’ın taktikleri, yeteneklerini ve pasifini etkili bir şekilde kullanmasına bağlıdır. Briar’ın taktikleri şöyle sıralanabilir:

  • Briar, kanama uygulayarak düşmanlarına hasar verir ve kendini iyileştirir. Bu nedenle, Briar’ın saldırı gücüne ve hayatta kalma becerisine odaklanması gerekir. Kanama uygulamak için Q, W ve E yeteneklerini kullanabilir. Kanama uyguladığı düşmanlara E yeteneğiyle ekstra hasar verebilir. Kanama uyguladığı düşmanlara R yeteneğiyle atlayabilir ve onları havaya fırlatabilir.
  • Briar, boyunduruğu sayesinde kan arzusunu kontrol altında tutabilir. Boyunduruğu, Briar’ın zihnini sakinleştiren ve odaklanmasına yardımcı olan bir kan taşıyla kilitlidir. Boyunduruğu, Briar’ın W yeteneğiyle kırabilir ve Kan Çılgınlığı kazanabilir. Kan Çılgınlığı, Briar’ın saldırı hızını, hareket hızını ve temel saldırılarının hasarını artırır. Ayrıca, Briar’ın en yakındaki düşmana karşı çılgına dönmesine neden olur. Bu durumda, Briar’ın hedef değiştirmesi zorlaşır.
  • Briar, ormanda avlanarak kendini güçlendirebilir. Ormandaki canavarlara kanama uygulayarak onları kolayca öldürebilir ve kendini iyileştirebilir. Ayrıca, ormandaki canavarlara W yeteneğiyle atlayarak onları sersemletebilir ve daha fazla hasar verebilir. Ormanda avlanırken dikkatli olması gerekir, çünkü rakip orman avcısı tarafından pusuya düşürülebilir.
  • Briar, takım savaşlarında önemli bir rol oynayabilir. Takım savaşlarına katılmadan önce, rakip takımın en zayıf veya en önemli üyesine kanama uygulamalıdır. Böylece, R yeteneğiyle ona atlayabilir ve onu havaya fırlatabilir. Bu şekilde, rakip takımın dengesini bozabilir ve takım arkadaşlarına avantaj sağlayabilir. Takım savaşlarında boyunduruğunu kırması gerekmez, çünkü bu durumda kontrolünü kaybedebilir.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst