Kütahya Okey Oyna

RebeL

Level 5
Üye
MT2 Üye
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
83
Tepki
3
Kütahya Okey Oyna

Okey dikdörtgen taşlarla oynanan hem şans hem de hafıza oyunudur. Kütahya okey odamız sizleri okey oynamaya davet ediyor. Sadece şehrimize ait okey odalarında okey oynayabilir ve sohbetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Okey taşları ile oynanan bu oyun çok keyifli ve zevklidir. 4 kişi ile oynanır. Taşları dağıtan 15 taş diğerleri 14 taş alır. 15 taş alan eli başlatır. Dağıtımdan sonra geriye kalan taşlar yere dizilir. Okey zar atarak belirlenir. Taşlar atılmadan önce 5’li kuleler halinde dizilir. Zarda gelen sayıya göre taş açılır. Açılan taşın bir üst rakamı okeydir. Örnek verecek olursak mavi bir açıldı, okey mavi 2 olur. Sahte okey taşı da mavi 2’dir.

Kütahya Okey Oyna
Sitemizde okey oyununun kuralları belirtilmiş olup sohbet sırasında kötü sözler yasaktır. Uygunsuz sohbet eden kullanıcılar engellenir. Kütahya odamız hemşerilerinizle keyifli vakit geçirmek için kurulmuş bir odadır. Okey oyununda yerden taş alacaksanız bir daha taşı bırakamazsınız. Taşı almadan önce karar vermek gerekir. Okeyi yanlışlıkla yere atarsanız yan taraftaki kişi okeyi alma hakkında sahiptir. Sahte okey sadece o sayının yerine geçer. Başka herhangi bir taşın yerine kullanamazsınız.

Okey taşı okey oyununda en önemli taştır. Okey taşı her taşın yerine geçer. Okey ile açmak isterseniz karşı rakipten 4 puan düşürmüş olursunuz. Birde oyunun ilk başında gösterge gösterirseniz toplamda 5 puan düşmüş olur. Gösterge yere açılan taşın diğer eşidir. Elinizi tamamladıysanız okeye dönebilir ve okeyi bekleyebilirsiniz. Okeyi beklerken çıkan taşları iyi takip etmek gerekir. Kütahya okey sitemizde istediğiniz şekilde oda açabilir ve arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Davet kabul edildikten sonra başla butonu ile oyun başlar.

Kütahya Okey Oyunu
Kütahya ilimizin okeycileri ile aynı salonda ve aynı ortamda okey oynamaya hazır mısın sizler için hazırlanmış olan sayfamızda doya doya bulunduğunuz ilin oyuncuları ile okey oyunları oynaya bileceksiniz. Ayrıca Kütahya iline bağlı ilçeler içinde hazırlamış olduğumuz salonlardanda o ilçenin oyuncuları ile de oynama imkanı yakalayacaksınız.

Kütahya İlçeler Okey Salonları
Kütahya ilimize ait popüler okey salonları, Tavşanlı, Simav, Gediz, Emet, Altıntaş, Domaniç Salonları olmaktadır bu salonlarda hemen okey oynayarak usta oyunculara kafa tuta bilirsiniz. Dilerseniz Kütahya ilimizin profesyonel ilçe oyuncuları ile oynamak için, Hisarcık, Aslanapa, Çavdarhisar, Şaphane, Pazarlar, Dumlupınar, Merkez Odalarından birini seçerek hemen profesyonel oyuncularla okey oynama olasılığı oluşturun.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst