Kingdom Hearts HD 1.5 Remix İnceleme

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
"Uzak bir anı gibi, dağılmış bir hayal, dağılmış bir hayal gibi, uzak bir anı...Parçaları sıraya koymak istiyorum, senin ve benim..." Sora (Kingdom Hearts II)


2.jpg

90 yıllarının Disney'ini delicesine takip edenler bilirler. Sora, Donald ve Goofy'nin çılgın maceralarını, onların dostluklarını Final Fantasy ve Disney ile bir araya getiren Square Enix, duygusal bir hikayeye bizleri çağırıyor ve bu sefer karşımızda Kingdom Hearts HD 1.5 Remixvar. Müzikleri, coşku dolu senaryosu, kimi zaman gözlerinizi dolduran mükemmel içeriği ve gerçekten Disney çizgi film ve dizileriyle harmanlanmış bir oyun bizleri bekliyor.

5.jpgGoofy, Sora ve Donald. Donald her zaman olduğu gibi birilerine kafa tutuyor

Sora, Kairi, Riku, Axel, Xion, Roxas, Donald, Goofy, Mickey ve daha fazlası için sizleri Kingdom Hearts HD 1.5 Remix dünyasına davet ediyorum. Kingdom Hearts HD 1.5 Remix'e geçmeden önce, genel hatlarıyla KH'tan bahsedelim. Arkadaşlığın ve dostluğun arasındaki o ince çizgiyi bizlere öğreten Kingdom Hearts, Sora'nın başka bir dünyaya çekilmesiyle başlıyor. Destiny Adaları ve dostlarından çekilip koparılan Sora, Keyblade isimli özel bir silahla tanışır. Bu kılıç kalpsizler denilen, siyah ve sadece zarar vermeye yönelik yaratıkları durdurmak için kullanılmaktadır. Traverse Town'da kendisini yalnız bulan Sora, Donald ve Goofy ile tanışır. Onlar da kralları Mickey'i aramaktadır ancak Mickey aslında bambaşka bir görevdedir. Tüm dünyanın ve bulundukları evrenin zaman içerisinde bozulacağını bilen Mickey, dengeyi korumak için kendisini özel bir göreve atar.

12.jpg

Fark ortada

Kingdom Hearts HD 1.5 Remix'in içerisinde bizleri ilginç sürprizler de bekliyor. Kingdom Hearts, Kingdom Hearts Re: Chain of Memories ve Kingdom Hearts 358/2 Days arşivimize ekleyeceğimiz 3 farklı KH oyunu. KH'ın birçok oyunu, farklı konsollarda oyunseverlere sunulduğu için, insan ister istemez üzülüyor. 2002 yılının Kingdom Hearts'ı HD kalitesinde, Kingdom Hearts Final Mix adı altında ve PS3 konsoluna uygun bir hale geldiğinde, oynamayanlar için "ne kadar da şanslılar" cümlesini kurmadan edemiyorum. Normalde Game Boy Advance platformunda görülen Kingdom Hearts Re: Chain of Memories de, Kingdom Hearts HD 1.5 Remix'te yer alınca, hop PS3'e başka bir KH oyunu daha gelmiş oldu ancak Kingdom Hearts 358/2 Days'i sadece Nintendo 3DS platformunda oynayabiliyoruz. Kingdom Hearts HD 1.5 Remix, Roxas'ın hikayesini bizlere farklı bir şekilde sunuyor. Alıyorusunuz elinize taze patlamış mısırınızı, basıyorsunuz başlat tuşuna ve KH'ın başarılı karakterlerinden biri olan Roxas'ın hikayesini HD olarak izliyorsunuz.

17.jpg
 
Home Register Log In
Üst