JoySro - Hazar | 125 CAP | CH/EU

servertanitimi

Level 7
Üye
MT2 Üye
Katılım
16 Şub 2018
Mesajlar
121
Tepki
1
be27a5bdb7049a35ec.pngMerhaba sevgili Silkroad Online oyuncuları.

JoySro, alanında uzman kadrosu ile 2011 Yılında kurulan, temel amacı iSro özlemine karşın kaliteli ve sürdülebilir bir Silkroad Online deneyimi sunmak olan ve açıldığı ilk günden bu yana sorunsuz ve güvenilir bir şekilde hizmet veren bir oyun platformudur.

JoySro yönetim algısı, vizyonu ve misyonu ile tamamen oyuncu odaklı bir algıyla donatılmış olup, oyunculardan gelen talepler ve istekler neticesinde şekillendirilen serverları ile bugüne kadar tüm oyuncuların beğenisini ve takdirini kazanmıştır.

JoySro'nun göz bebeği serverlarından biri olan Hazar sunucusu 2012 yılında maceraya kapılarını açmış, o günden bügüne kadar heyecanından hiçbir ödün vermemiş ve her geçen gün daha fazla rekabete ortam hazırlamıştır.

Hazar sunucusunun açıldığı ilk günden bu yana sezon güncellemeleri ve mevsimsel yenilikler ile oyuna sürdülebilir yenilikçilik anlayışı işlenmiş olup, oyunda heyecan ve rekabet her zaman en üst seviyede tutulmak hedeflenmiştir.

2012 yılından bu yana açık kalma özelliği ile Türkiye ve Dünya'da en uzun süreli açık kalan Silkroad Private Server olma özelliğini açık ara farkla elinde bulunduran Hazar, aynı zamanda server yaşı / online sayısı endeksiyle başarısını global serverlar arasında altın harflerle yazdırmıştır.

Her geçen gün yeni maceraların, yeni heyecanların ve yeni umutların ortaya çıktığı Hazar sunucusu; tüm bu özellikleri ile emsali bulunmayan bir server olma özelliğini elinde tutmasına neden oluyor.
608285bdb707937c78.png


Hazar sunucumuzun yaklaşık 7 senedir açık olmasının en büyük avantajları arasında oyuncuların talepleri doğrutulsunda şekillenen ve stabil şekilde kararlılığını sürdüren server özelliklerine sahip olmasıdır. 7 Yıldan bu yana gelen tüm oyuncu talepleri teker teker incelenerek kararlı sürüm olan mevcut sürüme ulaşılmış, oyuncularımızın büyük bir ilgisini ve beğenisini kazanmıştır.


Yeni Oyuncular İçin Hızlı Adaptasyon Sürecini Destekliyoruz !


Hazarda maceraya yeni oyuncular katmak istiyoruz, bu kapsamda yeni başlangıçların eskisine nazaran biraz daha kolay olması, heyecanın daha da artmasına vesile olacağını düşünerek, yeni oyuncularımızda başlangıç itemlerinde düzenlemeler yapıldı;

Bu kapsamda yeni karakterlere verilecek itemler;

407785bdb6ffc8fff2.png

200.000 SKILL POINT,
50.000.000 GOLD,
REVERSE RETURN SCROLL
DAMAGE SCROLL
DAMAGE ABS SCROLL
TRANS PET (5x)
Resurrection SCROLL
3 GÜNLÜK SPEED
1000 HP
1000 MP
EXP HELPER
3 GÜNLÜK TOPLAMA PETİ
5000 ARROW - BOLT
7 GÜNLÜK DEVIL SPIRIT (%5)yqG33y.pngAilemize yeni katılacak olan oyuncularımızın, oyunumuza daha hızlı bir şekilde adapte olmasını ve bu maceraya ortak olmalarını istiyoruz. Bu kapsamda tüm NPC lerde bulunan 1-9DG arası itemleri Seal Of Star(SOS) +5 Blue , 10DG itemlerde ise +7 olarak güncellendi ve 1 Gold üzerinden satışa sunuldu.

61b805bdb790f74aec.gif
07bfd5bdb79e870f94.gif
eb0915bdb79c9d6cc1.gif
Awaken Upgrade Sistemi


Hazarda 125 Cap oyun sisteminde rakiplerinize meydan okumanın en etkili yolu 12 DG SOX itemlere sahip olmanızdır. Bu itemleri elde edebilmek için Upgrade sistemini kullanmanız gerekmektedır. Upgrade sistemde 12DG Seal Of Nova - Seal Of Moon - Seal Of Sun itemlerini elde etmek için Awaken taşlarını kullanmanız gerekmektedir.
+7 ve üzeri seviyedeki itemlerinizi Awakean Stone yardımı ile kolaylıkla 12DG'ye çevirebilirsiniz.
Dönüşüm örnekleri aşağıda ki gibidir.

Dönüşümler 11DG Tüm itemler için geçerlidir.

11 Degree +7 > > 12 Degree +0 Seal Of Nova

11 Degree Nova +7 > > 12 Degree +0 Seal Of Moon

11 Degree Egypt +7 > > 12 Degree +0 Seal Of Sun

Awaken Stone


11DG İtemlerinizi 12DG'ye çevirmenizi sağlayan stone'dir. Temple of Jupiter Entrance'de bulunan 3 oda'dan elde edebiliceğiniz gibi F10'danda satın alabilirsiniz.


461405bdb705a0dc94.png


Hazar'da oyunun her alanında çeşitli rekabet faktörlerini oyuna dahil ettik. Tekdüzelik yerine birbirinden farklı maceralar ile oyunda sizlere keyif verecek bir çok sistemsel deneyimlere yer verildi.
Alexandria Şehrinde bulunan Job Temple'den Gold ve Silver coinleri elde edebilirsiniz.
Aktif Job Cave sistemiyle Haroeris, Anubis, Seth, Neith, Selket, Isis gibi uniqueleri keserek elde ettiğiniz Silver ve Gold Coinler ile 11DG Immortality veya Destruction eşyalarını satın alabilirsiniz.

Job Cave Unique Saatleri

Selketh - Neith
11:00 - 13:00 & 16:00 - 18:00
21:00 - 23:00 & 01:00 - 03:00

Anubis - Isis
13:00 - 15:00 & 19:00 - 21:00
23:00 - 01:00 & 03:00 - 05:00

Heroeris & Seth
15:00 - 17:00 & 20:00 - 22:00

Yukarıda belirtilen saatler unique odalarının kapı açılış saatleridir. Unique odalarının açılışından 30 dakika sonra uniqueler odalarında spawn olur.86ba95bdb700c4957c.png


Battle Arena oyuncuların kolayca katılıp keyfini çıkarabileceği bir takım savaşı sistemidir. 8'e 8 ila 32'ye 32 kişilik savaşlara olanak veren küçük ila orta ölçekli bir PvP sistemidir. Oyunculara ödül olarak beceri tecrübe puanları ve arena coins verilir;

Elde ettiğiniz Arena Coinler ile yalnızca 11DG Seal Of Nova Myth ACC(AKSESUAR) satın alabilirsiniz.

BATTLE ARENA TÜRLERİ

Battle Arena Random Arena,Party Arena,Guild Arena,Job Arena gibi çeşitli kategorilerde giriş yapabilirsiniz.
476485bdb703a4a300.png


Hazar sunucumuzda farklı deneyimlerden bir diğeride Forgetten World olup, Forgetten World'e Dimension Pillars' dan Dimension Holes elde ederek yada JoySro Special Shop'tan satın alarak gidebiliceğiniz bir haritadır.
Dimension Holes ile açtığınız kapıdan Forgotten World(Unutulmuş Dünya)'e geçiş yapabilirsiniz.Forgotten World'de bulunan Gizemli Unique'leri keserek ya da gizli hazine sandıklarını bularak Talismansadı verilen koleksiyon öğeleri elde edilir, belli bir kitap için tüm talismanları biriktirir biriktirmez, bunları 11DG Power Silahlar ile değiş tokuş edebilirsiniz.

11DG için Koleksiyon Kitap İsimleri : Broken Key, Large Tong, Phantom Harp, Evil's Heart, Vindictive Spirit's Bead, Hook Hand, Commander's Patch, Sereness's Tearsa60bd5bdb701de2024.png

Dimension Holes Elde Etmek: Envy canavarları keserek elde edebiliceğiniz gibi JoySro Special Shop'tan da satın alabilirsiniz.
11d2d5bdb70521a778.png


Holly Water Temple rütbe(title) görevlerini yapabiliceğiniz alandır. 1. , 2. ve 3. katdan oluşmaktadır. Her bir kat bir diğer kata oranla daha fazla zorlaşmaktadır. Horus , Sekhmet ,Nephthys , Osiris , Sphinx gibi Uniqueler burada yer almaktadır Şansa bağlı olarak 2. Katta ki Uniquelerden Silver Coin 3. Katta ki Uniquelerden Gold Coin Elde edebilirsiniz.Holly Water Temple'ye girebilmek için Party'de olmanız ve içeride bulunduğunuz sürece Party'nin bozulmaması gerekmektedir.Holly Water Temple'ye giriş hakkı günde 2 defa ile sınırlandırılmıştır.243335bdb764a874b2.png

Hazar macerasının en önemli rekabet ortamlarından biri olan Jupiter Room daimi olarak oyunculara büyük bir heyecan yaşatmaktadır. Jupiter Room'a Constantinople'deki Mirror Dimension vasıtasıyla 'a giriş yapabilmek için minimum 111leven olmanız gerekmtekdir. Jupiter Haritası içerisinde 111 - 125 Moblar bulunmaktadır. Ayrıca bu bölgede Temple of Jupiter Entrance bulunmaktadır. Temple of Jupiter Entrance'ye giriş alt level sınırı 117'leveldir. İçeride 6 farklı oda bulunmaktadır. 3 Farklı odada bulunan moblardan Awaken Stone drop olmaktadır.Diğer 3 farklı odada Jupiter , Yuno , Earth Uniqueleri spawn olmaktadır.Bu uniquelerden awaken düştüğü gibi sadece Jupiter'den Crystall Elixir drop olmaktadır.Çin Irkının Geri Dönüşü !

ef74e5bdb70150b799.png


Silkroad efsanesinin ve heyecanının en temel yapı taşlarından birisi Çin ırkı karakterleridir. Çin ırkı karakterleri zamanla Silkroad macerasına Avrupa karakterlerin oyuna entegre olması ile rekabet ortamında güç dengesini yitirmiş ve işlevsellik bakımından da geriye düşmüştür. Çin karakterlerin Avrupa karşısında daha eşit şartlarda bir mücadele göstermesini istiyoruz. Bu kapsamda çin ırkı karakterlerde bir grup değişiklikler planlanmış ve Çin karakterlerde bir çok build'de yer alan skiller yükseltilmiştir.

Silkroad Oyuncularının Vazgeçilmezi olan Kale Savaşı Silkroad'da bulunan bütün guildlerin çeşitli bölgelerde kaleleri işgal etmek için kıyasıya mücadelelerin sergilendiği bir savaştır. Hazar Sunucumuzda Hotan ve Jangan olarak 2 Kale Aktifdir.
Hotan ve Jangan kalelerinde rekabetin artması ve kale savaşı deneyiminin daha keyifli hale gelmesi adına çok fazla getirisi olmayan ve tercih edilmeyen Bandit kalesi sunucumuzda kapalıdır.

Normal uniqulere oranla daha fazla defans ve cana sahip olan Titan uniqueler, tıpkı normal uniqueler gibi aynı spawn noktalarında belirmektedir. Otomatik olarak spawn olan ve özellikle oyuna yeni başlayan oyuncuların büyük beklenti içerisinde oldukları titan uniqueler oyuna entegre edildi. Titanlar Türkiye saati ile öğlen 12:00'da ve Akşam 22:00 'da otomatik olarak spawn olmaktadır.
e1e165bdb70835106d.pngOyun içerisinde en büyük heyecanlardan biri olan unique heyecanını arttırmak istiyoruz. Bu kapsamda uniquelerin spawn sürelerini 60 Dakika ile 90 Dakika arasında ayarlandı.

Özellikle STR ve Çin karakterleri bu heyecandan mahrum bırakmak istemedik ! Bu nedenle artık normal spawn noktalarında belirecek olan her uniquenin STR ve INT özellikli uniquelerini STR ve INT buildi karakterler kendi sınıflarına uygun olan sınıfı daha kolaylıkla kesebilecek. STR Uniquelerin Magical defansı daha yüksek iken, INT uniquelerin physical defanslarını daha yüksek olarak belirledik. Bu sayede STR karakterler STR uniqueleri, İNT karakterler ise İNT Uniqueleri çok daha kolaylıkla kesebilecek. Normal uniquelerin mag ve phy defansları stabil konumda devam ediyor.

Unique kesen oyuncularımızı ödüllendirmek istedik. Bu kapsamda uniqueyi kesen oyuncumuz aşağıda ki silk item ödüllerden birisini kazanmış olacak.
Global, Reverse, Magic Pop, Damage Scroll, Damage Abs Scroll, 1 Günlük Sp Ticket,final defence gender, 1days sp ticket, %10 damage scrool, Crystal elixir
Medusa Heyecanı Yeniden Başlıyor!

Oyun içerisinde en büyük rekabet ortamlarından birini oluşturan ancak herhangi bir getirisi olmayan Medusayı biraz daha keyifli hale getirdik. Medusa B4'deki eski odasına geri döndü! Artık ona ulaşmak çok kolay, Ayrıca bundan böyle kesen oyuncu ve partisine bir birinden güzel silk item dropları olacak. Sıkı durun, çok merak edilen bir çok özel item dropu da var !

8e3d15bdb8472aa103.png


Crystal Elixir (Weapon),Crystal Elixir (Protector), Crystal Elixir (Shield), Crystal Elixir (Accessory), Awaken Stone (Weapon), Awaken Stone,(Protector)Awaken Stone,(Shield)Awaken Stone(Accessory), Dodging Scroll (Parry rate %30 Inc.), Hıt Scroll (Attack rate %30 Inc.), Trigger Scroll (Attack rate %30 Inc, Parry rate %30 Inc.), Magic Pop Card Silver, Premium Gold Time, Global Chatting, Reverse Return Scroll091f45bdb70267a541.png

Oyunda sürdürülebilir bir oyun tecrübesi algısı için gereksiz zaman ve yer kaybını önlemek adına stackler 1.000 olarak düzenlemiştir. Aynı zamanda yine oyunda bazı ufak görsel değişiklikler yaparak görsel açıdan oyun zevkinizi arttırmak amacıyla oyunda oldukça sıradan görünümde olan Elixirlerin görünümünü değiştirerek, ilginizi çekebilecek bir şekilde renklendirdik.909425bdb708ab55b9.png


Oyunumuza renk katacak ve görsel güzelliği arttıracağını düşündüğümüz birbirinden güzel title'ları oyunumuza entegre ettik, JoySro Title Shop npc'sini kullanarak satın alacağınız Title (Eski isimleri ile Baron, Knight, Captain, Senior General vs. ) ile kendinize uygun bir title'ı seçip siz de istediğiniz renkte title'a sahip olabilirsiniz. JoySro Title Market NPC'si Samarkand Teleport bölgesinde sizi bekliyor.

Sarı, Mavi, Kırmızı ve Yeşil renkte titel'lar sürekli olarak güncellenecektir.


df9535bdb8205eebba.gif
0d4c75bdb828383cdd.gif
b39585bdb823a39112.gif
3bbfd5bdb82ad57e8b.gif
deacf5bdb82da2be69.gif

281975bdb70433fbc6.png


Daha Dikkat Çekici Renkli Globaller !

Görsel revizyonlarımızdan bir diğeri ise Global renklendirmesi, F10 'da satışa sunulan 3 Farklı global ile mevcut Sarı renkli global, Mavi renkli global ve Yeşil renkli global ile daha sıradışı bir görünüm ile yazdıklarınız artık daha dikkat çekici.125 - YENİ SKİLLER


97da75bdb83c3be06c.gif
6327d5bdb706c13bc8.png


Oyuncularımızın özellikle oyunun ilk başlarında ihtiyaç duydukları goldları daha keyifli kazanabilmeleri adına kervan kâr oranlarını arttırdık.Yukarıdaki listeden hangi şehirlerden 5* yıldız kervan ile ne kadar kâr elde edebileceğinizi görebilirsiniz.JoySro Fellow Petler

55aee5bdb846181dec.png


Fellow petleri, Item Mall Growth Pet bölümünden temin edebilirsiniz. Ayrıca daha sağlıklı bir oyun deneyimi için Fellow petlerde bulunan "Speed Bug" önlenmiştir.

 
Home Register Log In
Üst