Jagged Alliance - Back in Action

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Jagged Alliance Back in Action, bitComposer Games tarafından geliştirilip Kalypso Media tarfından dağıtılan, gerçek zamanlı bir strateji oyunu. Oyun bu türü bilmeyenlere karışık ya da zor gelebilir fakat oynanmaya başlandığında sıkılmadan başında saatlerinizi rahatça harcayabileceğiniz nadide oyunlardan.

Bir kadın seni vezir de eder rezil de
Bu hikaye üzerine kurulu Jagged Allianca Back in Action. Oyunun başında anlatılıyor hikaye hızlıca. Ara videoları sevmeyenlerin bile izleyebileceği kadar kısa bir video. Videonun başında yüksek rütbeli bir komutanın bir köye geldiğini ve hiçbir sebep yokken insanlara saldırıp onları öldürdüğünü görüyoruz. Hemen ardından iki ay sonrasında çek cumhuriyetinde geçen bir görüşme geliyor ekranımıza.


1.jpg

Karısı tarafından babasının öldürüldüğünü, kendisinin de makamından edildiğini ve insanlarının katledilmeye başlandığını söylüyor Enrico Chivaldori. Talihsiz adamın kimliğini biraz araştırdığımızda 88 yılında popülarite kazanmak ve seçimlerde rakibini yenmek için biriyle evlendiğini öğreniyoruz. Ardından evlendiği bu kadın seçimleri kazanan eşinin babasını öldürüyor. O kadarla kalmayıp, cinayeti Enrico Chivaldori'nin üstüne atıyor ve adını lekeleyip öldürülmesini emrediyor. Böylelikle yönetimi kendi eline alıyor. İki ay sonraki videoda Enrico Chivaldori, elindeki tek varlığı olan elmasları veriyor elimize, karısının durdurulması gerektiğini söylüyor ve bize şans dileyip karanlığa karışıyor.

Oyuna İlk Adım
Menüde bizi sade bir görünüm karşılıyor. Menüde yeni oyun, oyuna devam, kayıtlı oyun yükleme, eğitim, ayarlar ve çıkış seçenekleri var. Oyunu sık sık yeniden yüklememiz gerekeceğinden özel bir kayıt sistemi bulunuyor. Savaşacağınız haritaya girdiğinizde otomatik bir kayıt oluşturuluyor hemen. Ardından oyunu belirli bir süre oynayıp düşmanlarla savaşırken bütün adamlarınızı kayıp mı ettiniz? Sakın üzülmeyin, oyun savaşa girerken de bir kayıt yapıyor. Emin olun bu kayıt şekli hayat kurtarıyor. Kaydetmeden oynadığınız onca kısım boşa gitmiyor. Adamlarınızın öldüğü yere en yakın yerden başlıyorsunuz oynamaya. Tekrar menüye dönelim. Oyunu daha önce oynamayanlar için eğitim bölümünü şiddetle tavsiye ediyorum. Çünkü oyunu oynayabilmeniz için fazlasıyla ihtiyacınız olan bir bölüm burası. Eğitim bölümü menüde olduğundan oyuna başladığımızda direk savaşa giriyoruz.
 
Home Register Log In
Üst