Invizimals: The Lost Kingdom (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Pokemon ile çok büyük bir benzerlik taşıyan Invizimals’ı biliyor musunuz? Invizimals, ilk olarak PSP üzerinden çıkmış bir oyun. Bu oyun ile birlikte PSP’nin kamera eklentisi aktif oluyor ve PSP ile evimizde yaratık avına çıkıyoruz. O zamanların teknolojisi ile birlikte iş biraz kolaya kaçıyor tabii ki. Yaratıkları yakalayabilmeniz için evin rastgele yerlerine tuzaklar yerleştirmeniz gerekiyor. Bu tuzakları, oyun ile birlikte gelen kare şeklinde bir cihaz ile kurabiliyorsunuz.

Tuzakları yerleştirdiğiniz yerlerde birbirinden farklı, renkli renkli yaratıklar yakalamanız mümkün. Daha sonra yakaladığınız yaratıkları geliştirebiliyorsunuz, eğitebiliyorsunuz ve savaştırabiliyorsunuz. İsterseniz oyunun yapay zekası ile dövüştürüyorsunuz. İsterseniz de başka bir arkadaşınız ile savaştırıyorsunuz. PSP’nin wireless özelliği burada ön plana çıkıyor. Arkadaşınızla wireless ile kapışıyorsunuz.


1.jpg


Pokemon ile büyük benzerlik taşıyor

Tıpkı Pokemon oyunlarında olduğu gibi pek çok farklı yaratığı içerisinde barındırıyor. Farklı yaratıklar edinebilmek için kare şeklindeki cihazımızı farklı renkteki yerlere koymanız gerekiyor. Yani yaratıklar daha çok renklerine göre belirleniyor. Tabii ki bu yaratıklar belirli kategorilere ayrılıyorlar. Ateş, su, toprak, mutan ve orman gibi çeşitli elementler mevcut. Sahip olduğunuz yaratıkları kategorilerine göre düzenleyebiliyordunuz.

Invizimals gelişen teknoloji ile birlikte şimdi PS Vita ve PlayStation 3 platformlarına geldi. Geçtiğimiz ay PlayStation 3’e çıkış yapmış olan Invizimals: The Lost Kingdom’ı inceliyoruz bugün. Yukarıda zaten oyun hakkında yeterince bilgiyi edinmişsinizdir diye umuyorum. Oyunun eski versiyonlarında oynanış genel olarak o biçimdeydi. Şimdi ise The Lost Kingdom ile birlikte bambaşka bir oynanış stili sizleri bekliyor. İlk defa TPS türünde Invizimals oynuyoruz. Kulağa biraz garip gelse de, kendince eğlenceli bir oyun olmuş.

Daha çok çocukları hedef kitle olarak seçmiş olan Invizimals: The Lost Kingdom bizleri genç kaşif Hiro’nun kontrolüne bırakıyor. Hiro ile birlikte ilerleyerek Lost Kingdom’ı keşfetmeye çalışıyoruz. Zalim ve öfkeli robot ordusu bu diyarın her yanına yayılmış durumda. Onların işini bitirmek için ve birbirinden karışık bulmacaları çözmek için çeşitli Invizimals karakterlerine dönüşüyoruz.

2.jpg


Leopar aralarından en güzeli

Oyun içerisinde toplamda 16 farklı karakter bulunuyor. Invizimals’ın en popüler 16 karakteri ile birlikte Hiro genel olarak durdurulamaz bir güç haline geliyor. Pek etkileyici bir hikayesi bulunmuyor fakat dediğim gibi genel olarak çocukları hedef kitle olarak seçtiklerinden bu pek önemli bir şey değil. Zaten çocuklar genel olarak görsel güzelliğe bakarlar. Hikayeyi oturup tartışan bir çocuk bugüne kadar görmüş değilim.

Magenta Software tarafından geliştirilmiş Invizimals: The Lost Kingdom’ın tekniksel açıdan pek bir problemi bulunmuyor. Oyunu oynarken herhangi bir hata ile karşılaşmadım. Zaten yapabilecekleriniz belirli ve kısıtlı olduğundan scrpit hataları meydana gelmiyor.
 
Home Register Log In
Üst