Injustice: Gods Among Us: Ultimate Edition (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Daha önce konsollara çıkışını yapmış olan Injustice: Gods Among Us şimdi de PC'ye gelmiş durumda. Injustice Gods Among Us: Ultimate Edition adıyla PC'ye gelmiş olan oyunumuzda daha önce çıkmış tüm içerikler bulunuyor. Tabii ki Ultimate Edition PC haricinde Playstation Vita, PlayStation 4 ve Xbox 360'a çıkmış durumda.

Mortal Kombat'ın geliştiricisi olan NetherRealm Stuidos, bizleri şaşırtarak yeni bir Mortal Kombat yerine bir DC oyunu geliştirmişti. 16 Nisan'da çıkışını yapmış olan Injustice: Gods Among Us çoğu siteden yüksek puanlar almıştı. Hatta Game Crtics Awards'dan en iyi dövüş oyunu ödülüne de sahip olmuştu. Daha sonra PC'ye neden çıkmadığı hakkında söylentiler başlamıştı. Bu söylentilerin hemen ardından da oyunun PC'ye geleceği açıklanmıştı ve PC kullanıcıları da rahata ermişti bu şekilde.


38.jpg

High Voltage Software da güzel bir iş başarmış
NetherRealm Studios'un aksine PC için High Voltage Software tarafından geliştirilmiş olan Injustice Gods Among Us: Ultimate Edition, yine oldukça güzel bir dövüş oyunu olarak karşımıza çıkmıştı.

Ödüllü dövüş oyunumuz bizleri farklı bir senaryo içerisine sürüklüyor. Superman'in paralel evrende kötü olmuş haliyle baş etmeye çalışıyoruz. Paralel evrendeki tüm kontrolü eline geçirmiş olan kişi Superman olduğundan işimiz biraz zor. Hikaye anlatımı boyunca karakterler arası geçişler yapıyoruz, tıpkı Mortal Kombat'ta olduğu gibi.

Hikaye modunda ilerledikçe kullandığımız karakterler değişiyor. Dövüşler sırasında da o karakterlerin mini oyunlarına tanıklık edebiliyoruz. Bu mini oyunlar dövüşlere her ne kadar içerik sağlasa da, oynarken sizler de göreceksiniz, birbirini tekrar ediyor. Biraz daha farklılaştırılmış şekilde bize sunsalardı daha iyi bir sonuç ortaya çıkabilirdi.

37.jpgSinematikler çöp, oyunun grafikleri güzel
Hikaye modundaki sinematiklerin grafikleri ile oyun içerisindeki grafikler arasında çok büyük bir fark var. Sinematiklerde çöp gibi gözüken karakterlerimiz, oynanış sırasında gayet canlı ve parlak görünüyorlar. Sinematiklerdeki kalitenin biraz daha arttırılmış olması gerekirdi bence. Yine de oyunu oynamamak için yeterli bir neden değil bu tabii ki. Dilerseniz sinematikleri geçerek de oyunu oynayabiliyorsunuz.

Hikaye modunu iyice kavrayıp, zevkini çıkararak bitirdikten sonra bir karakterin kostümüne ulaşıyorsunuz. Yani her oyunu bitirdiğinizde bu olay gerçekleşiyor. Aynı hikayeyi yüzlerce defa bitirmek artık ne kadar zevk verir orasını bilemeyeceğim. Eğer oyunu defalarca bitirmeden kostüm açmak istiyorsanız, farklı yollar da mevcut.
 
Home Register Log In
Üst