inFamous: First Light (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Hiç süper bir kahraman olmayı istediniz mi? Sorduğum soruya da bakın, elbette istediniz. Vücudunuzun bir parçası olan elementlerin veya herhangi bir özel gücün ön plana çıkmasını ve tabii ki dünyanın bunu farketmesini birçoğumuz isterdik. Çocukluğumdan beri çizgi romanlara olan hayranlığım yüzünden ailem, hayal gücümden genelde şüphe duyardı. Bir süre sonra bunun aslında iyi bir şey olduğunu fark edip, şu anki kişiliğimden pek de "korkmamaya" başladılar. İnsanlar zamanla değişir değil mi? (kısmen) Neyse biz asıl konumuza dönelim...


1.jpg

inFamous: Second Son'e giriş
inFamous serisini kaçınız biliyorsunuz bilemiyorum ancak inFamous: Second Son ile oldukça ilginç bir maceraya atılmıştık, hem de Türkçe. 21 Mart 2014 tarihinde tüm dünyayla aynı anda PS4 platformuna özel olarak çıkan inFamous: Second Son, yepyeni güçler ve yepyeni bir Marais şehri üzerine odaklanıyor ancak bizim bu seferki konumuz inFamous: First Light. Elimizde Department of Unified Protection (DUP) adlı devlet organizasyonu mevcut. Tıpkı ilk oyunumuzda olduğu gibi ancak bu sefer bizi eğiten taraf olarak görülüyorlar. Hatırlatmakta fayda var; DUP, inFamous: Second Son'da oldukça tehlikeli bir organizasyondu. Aslında insanlığı güvenlik altına almaya çalıştıkları için kendi yollarını deniyorlardı diyelim. Conduit'ler yani biyo-terröristler çeşitli güçlere sahip olsalar bile tehlike arz edildiğine inanılıyordu ve açıkçası DUP, onları yakalamak veya öldürmek konusunda "kendince" haklıydı. İlk kahramanımız Delsin Rowe, 3 adet Conduit taşıyan bir DUP aracının tam önünde kaza yapmasıyla kaderini tamamen değiştiriyordu. Aracın içerisindeki Hank adlı bir mahkumun gücünü almasıyla kendisinin de bir Conduit olduğunu farkeden Delsin, ya büyük bir kahraman ya da tarihin görmüş olduğu en korkunç güç olma yolundaki ilk adımlarını atıyordu. Yani oyun içerisinde seçimlerimize bağlı olarak işin rengi değişiyordu.

23.jpginFamous: First Light ile neon gücünü keşfedin
Gelin inFamous: First Light tarafına devam edelim. DLC'miz bizleri ana oyundan hatırladığımız sevgili Augustine Brooke'u (DUP'tan hatırlarsınız) ve ana kahramanımız Abigail "Fetch" Walker'ı karşımıza çıkartıyor. Özellikle Fetch'in başına gelen bazı talihsiz olaylar, gücünün sınırını bir hayli aşıyor ve ağabeyi ile arasında olan ilişkinin, ne kadar önemli olduğunu öğreniyoruz. Gücünü neonun kendisinden alan Fetch, ne yazık ki kimi zaman kendisinden istenileni yaparak, büyük hatalar işliyor ancak kendi öz anne ve babası bile onu kapı dışarı ederken, ağabeyinin onu sahiplenmesi, duygusal bir patlamayı da gözler önüne seriyor. Ayrıca sevgili DUB, Fetch'in nasıl güçlendiği konusundaki ana hikayeye ortaklık etmemizi sağlıyor.

26.jpg
 
Home Register Log In
Üst