Ignite

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Arada kafa dağıtmak için oyun oynanır, Ignite işte bu türe giren yapımlardan biri. Arcade oynanışı ve bazı özellikleri ile ön plana çıkıyor. Nemesys Games tarafından geliştirilen oyunda puanlama sistemi var. Bu puanlama nitro sağlıyor ve yarış sonlarında da zaman bonusu olarak bir getirisi var. Ancak nitroyu kullandıkça puan da haliyle azalıyor. Bunu geri kazanması kolay, puan toplamak için farklı yöntemler kullanılabiliyor. Drift, hızlıca gitmek veya bazı nesnelere çarpmak işimizi görebilir mesela.

Zamana karşı!

Üç farklı da yarış modu var, bunlar: Race, Knock-Out ve Run-Out olarak belirlenmiş. Race modunda Ignite’ın puanlama sistemiyle standart yarışlara giriyorsunuz. Knock-Out ise bildiğimiz bir mod aslında. Her tur sonunda en sonuncu eleniyor. Run-Out’ta da bir miktar skor ile başlıyorsunuz, ancak bu puan yavaş yavaş azalıyor. Bazı özel hareketlerle puanı yeniden doldurabilirsiniz, ama sıfırlandığında elenmiş oluyorsunuz. Araçlar ise Muscle, Street ve Race olarak üç ana sınıfa ayrılıyor. Her birinin kendine göre becerileri, artıları ve eksileri var, ama arcade oyun yapısı içinde bu durum eriyip gidiyor. Yapımcılar farklı sınıflardaki araçlarla farklı sürüş mekaniğini yapmaya çalışmışlar, oturtamamışlar. Campaign’e giriş yapınca farklı yerlerde yarışlara katılma imkanınız var. Genelinde yarışlar en başlarda eğlenceli gelse de, bir süre sonra sıkıcı olmaya başlıyor. Daha fazla yarış modu ve çeşit olmaması işi sıkıcı yapan kısmı.


1.jpg

Campaign dışında Free Play ve Multiplayer başlıkları bulunuyor, Free Play’da isminden de belli olduğu üzere ayarları kendiniz yapıp, istediğiniz yerde yarış düzenleyebilirsiniz. Multiplayer, Ignite’ın oynanışını biraz taze tutmaya çalışırken, ne yazık ki bunu tam olarak sağlayamıyor. Oyun içinde Achievement sistemi de kendine yer bulmuş.

Bitiş çizgisi yakın

Oyun grafiksel olarak bol makyajlı. Genel olarak kaplamalar aslında vasat kalıyor, ancak bazı efektlerle ile bu durum çekici hale geliyor. Bunlara rağmen hatalar da var. Yolun kenarında kaplamadan dışarı çıkabiliyorsunuz. Sesler ise biraz daha elle tutulur cinsten. Yapım biraz zaman geçirmek için oynanabilir, çoğu oyunun sistem gereksinimleri de ele alındığında düşük sistem ihtiyacı duyuyor. Bu da diğer bir artısı sayılabilir.
 
Home Register Log In
Üst