Happy Feet 2

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Happy Feet’in ilk oyunu 2006’da farklı platformlar için piyasaya sürüldü ve pek başarılı olamadı. İkincisi animasyon filmi ile aynı ismi taşıyor, ancak sürpriz bir şekilde genel olarak çocuklara hitap eden bir oyun olmuş. Yapımda penguen Mumble ve en yakın arkadaşı Ramon’u kontrol ederek, Mumble’ın oğlu Erik’i aramaya koyuluyoruz.

Kayıp Erik’in peşinden giderken

Oynanış son derece basit tutulmuş. Platform tarzındaki oyunda amacımız notaları toplamak, karşımıza çıkan engelleri ise basit çözümler ve dans ile geçmekten ibaret. Evet, dans Happy Feet 2’nin temel noktası. Dans ederek yanımıza penguenleri çekiyoruz, böylece bölümleri geçip, bazı engelleri ortadan kaldırabiliyoruz. Belli sayıda penguen gerekiyor. Bölüm sonlarında penguen resmi parlıyor ve kaç tane gerekli olduğu yazıyor. Eğer yanımızda gerekli sayıda bu sevimli arkadaşlardan varsa, topluca dans edip bölümü bitiriyoruz.

Bir penguenin yanına gidince kafasında yuvarlak bir işaret çıkıyor. X’e basınca dans etmeye başlıyoruz, bu yuvarlak doluyor ve bizimle geliyor. Bu durum ufak penguenler için geçerli, bir de “Kral Penguen” türünden olanlar var. Bunların yanına geldiğimizde ise yuvarlak içinde X tuşu yanıyor ve sönüyor. Yandığı zaman tuşa bastığımızda yuvarlak kademe kademe doluyor. Büyük penguen arkadaşlar bazı engelleri ortadan kaldırmak için en iyi yardımcılar. Yeri geldiğinde buzdan sivri sarkıtların veya kayaların kapladığı bir yolu açmamız gerekiyor. Buzdan olanları kolayca kırabiliyoruz, ancak kayaları parçalamak için kral penguenlere ihtiyacımız var. Yoksa buraları geçemiyoruz. Aynı şekilde büyük taşları kırarak köprü oluşturmak zorunda kaldığımız platformlar da oluyor.


1.jpg

Düşmanlarla dans!

Yapımda kutup ayıları ve yırtıcı kuşlar gibi rakiplerimiz var. Bu düşmanları da dans ederek geçebiliyoruz. Ekran bu sahnelerde değişiyor. Şarkı çalarken ekranın altında ise nota gibi akan basacağımız tuşlar gözüküyor. Başarılı olursak düşmanlarımız yolumuzdan çekiliyor. Yine doğru tuşa basma kombinasyonu bazı ara sekanslarda da karşımıza geliyor. Düşmanlarımız sadece dansla değil, bazı zamanlar yolumuzun üstünde çıkıyor. Bunun gibi durumlarda kaçmamız gerek. Mumble ve Ramon arasında geçiş yapabiliyoruz. Böylece yine bazı basit engelleri aşabiliriz. Mesela su püsküren bir yer var, ancak bu püskürmeden dolayı yola devam edemiyoruz. Bunun için Mumble veya Ramon’dan birinin başka bir taş üstüne çıkıp, suyun püskürmesini engellemesi lazım. İşte bu durumda bir tanesi suyu keserken, diğerine geçip yanımızdaki diğer sevimli penguenlerle birlikte yolumuza devam edebiliriz. Sağlığımız ise kalplerle belli edilmiş. Kalpler bittiğinde belirli bir noktadan yeniden devam ediyoruz. Kalp sayısını arttırmak için nadiren yıldızlar karşımıza çıkıyor. Bu yıldızı almak için de dans etmemiz gerekiyor. Ayrıca dansımıza katkı yapan disko balığı var. Bir süreliğine en etkileyici figürlerimizi, parlak ışıklarla süslemeyi başarıyor. Topladığımız notalar ise şarkıların seviyesini daha yükseltiyor. Yarışlar ve daha farklı aktiviteler oyunda var.

3D destekleyen yapımda kazandığımız puanlarla yeni şarkıları satın alıp, kilitlerini açabiliyoruz. Bembeyaz ve şirin grafiklerle Happy Feet 2 göze hoş geliyor. Belki detaylı olmasa da görselliği yeterli. Müzik ve dans ağırlıklı bir oyun olduğu için sesler daha çok ön planda. Şarkılar kesinlikle harika. Zaten müzik kısmında Grammy ödüllü Ozomatli’nin imzası var. Çizgisel olarak ilerleyen Happy Feet 2 özellikle çocuklar için güzel bir alternatif olabilir.
 
Home Register Log In
Üst