Gotham City Impostors (PC)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
587
Tepki
1
Christopher Nolan’ın Batman filmleri ortaya çıktığından beri bu yarasa adam hakkındaki hikayeler giderek daha da ciddi bir hal almaya başladı. Nolan’ın hikayenin arkasında yatan bütün herşeyi olabildiğince gözler önüne sermesiyle Batman’in ve Bruce Wayne’in aslında neler yaşadığını ve nelerle savaştığını çok daha iyi anladık.

Bundan önceki Tim Burton filmleri veya Adam West’in dizisini de düşününce iki farklı Batman dünyası ve iki farklı Batman ve Joker aklımıza geliyor artık. Bir yanda karanlık, sade ancak tamamen gerçekçi bir Nolan Batman’i, tıpkı Rocksteady’nin yeni serisi gibi, diğer tarafta da neon ışıklı, uçuk kaçık serserilerin, düşmanların, araçların olduğu ciddiyetten nispeten daha uzak olan eski Batman evrenleri, tıpkı Gotham City Impostors gibi.

Bana bir Batman bir de Joker yeter
Gotham City Impostors’da (GCI) ne Batman’i ne de Joker’i kontrol ediyoruz. Zaten oyunun ana teması da özellikle Batman için hiç uygun değil. Hiçbir şekilde düşmanlarını öldürmeyen bir Batman’in bu tarz bir oyunda kendisini kontrol etmek de Batman mantığına oldukça aykırı. Bizim burada yönettiğimiz kişiler sadece Batman ve Joker kılığına girmiş hafif kırık, biraz psikopat biraz da yetenekli adamlar ve bayanlar.


7.jpg

GCI’da tek kişilik oyuncu modu bulunmuyor. Sadece madalya kazanmak için yaptığınız bazı challenge’lar mevcut. Altı kişilik iki takımdan oluşan grupların birbirileri ile farklı online modlarında çatışmasını konu alan bu oyunun en güzel özelliklerinden bir tanesi de karakter yaratma ekranı.

Oldukça geniş bir içeriğe sahip bu karakter ekranında karakterinizin vücut şeklini seçtikten sonra kıyafetinizi kartonlardan, kullanılmayan giysilerden, pelerinlerden, vs. gibi eşyalardan oluşturuyorsunuz.

Demin de söylediğim gibi GCI için klasik bir Batman oyunu, hatta genel olarak bir Batman oyunu demek çok doğru olmaz. Nitekim oynayacağımız oyun CoD veya başka bir FPS’nin daha aydınlık ve canlı bir Batman dünyasında geçen basit bir hali diyebiliriz.
 
Home Register Log In
Üst