God of War Collection – Volume II

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
591
Tepki
1
Temmuz ayında duyurulan ve God of War: Chains of Olympus ile God of War: Ghost of Sparta’yı PlayStation 3 konsolumuzda HD ve 3D desteği ile tekrar oynayabilmemize olanak tanıyacak olan God of War Collection – Volume II, PSP’nin en iyi oyunlarından ikisi olarak kabul edilen bu iki kült God of War oyununa tekrar tekrar para ödemeye değip değmeyeceği tartışmalarına yol açmıştı.

Tabii E3 2011’de duyurulduğunda özellikle PSP sahibi olmayan ve bu iki oyunu oynama şansına erişemeyen PlayStation 3 sahipleri arasında büyük bir heyecan yaratan God of War Collection’ın ikinci versiyonu God of War Collection – Volume II’nin, yarattığı heyecanı ve beklentiyi karşılayıp karşılayamadığını az sonra birlikte göreceğiz.


2.jpg

İşte Sparta bu!

GoW Collection – Volume II’yi konsolumuza taktığımda, açılışında en azından kısa bir giriş videosu ya da tanıtım beklerken bir anda 90’ların 99 in 1 oyunları gibi bir ekranla karşılaştım. Hal böyle olunca biraz tepkili yaklaşmak zorunda kaldım ama iki oyundan birini seçip de başladığımda PSP’de bize sunulan giriş videolarının HD olarak makyajlandığını görmemle bu ön yargım ve tepkim biraz kırılmış oldu.

Özellikle PSP’de oynayıp da büyük keyif aldığım bu oyunları dev ekranda HD olarak görmek gerçekten iyi hissettirdi. Fakat bu hissiyat, oyun başlayıp da daha önce yaklaşık 20 kez bitirdiğim iki oyunu da tekrar oynamaya başladığımı anladığımda yeniden hayal kırıklığına dönüştü diyebilirim rahatlıkla. Tamam, bu oyun sonuçta PSP’de piyasaya sürülen iki oyunun yeniden makyajlanmış versiyonu ve üzerine bir eklenme yapılmasını beklemiyordum ama gerçekten bu kadar da aynılık hissi yaşatacağını tahmin edememiştim.

Tabii bu yukarıda bahsettiğim konu, PSP sahibi olduğum ve oyunları oynama şerefine nail olduğumdan dolayı gerçekleşiyor. Eğer oyunları hiç oynamadıysanız, hoşunuza gideceğini düşünmek ve söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat bu kez de GoW Collection Volume 2’nin karşısına serinin amiral gemisi çıkıyor: God of War 3!

3.jpg

Tamam bu oyunu God of War 3 ile karşılaştırmak mantıklı değil ama ne yapabilirim ki? Sony ve Ready at Dawn’a ben demedim gidin yüz yıllık iki oyunu tekrar önümüze koyun diye. PlayStation 3 ile oynadığımız God of War 3’ü gördükten sonra, daha iyisi yapılana kadar hiçbir God of War oyunu bana aynı hissiyatı yaşatamayacak gibi duruyor.

İyi ki Santa Monica’da “Studio Director” olarak görev yapan John Hight, serinin GoW 3 ile son bulmayacağını söyledi de içim bir rahat etti, böyle bir hoş oldum sevgili okuyucular.
 
Home Register Log In
Üst