Girl Fight (PS3 İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Dövüş oyunları her zaman biraz fazla abartılı karakterlere ve hikâyelere sahip olmuşlardır. Street Fighter olsun, King of Fighters olsun, Mortal Kombat olsun ve hatta Dead or Alive olsun, illa işin bir yerinde bir abartılmışlık vardır. Eh hal böyle olunca, oyuncular da dövüş oyunlarının abartılı olmasına alışıyorlar. Ancak bu alışmışlık, sade bir dövüş oyununun başarısız olacağı anlamına da gelmiyor.

Bütün kızlar toplandık, toplandık

Gelelim incelediğimiz oyuna. İlk başta oyunun adı yani “Girl Fight”, karşımıza ikinci bir Dead or Alive vakası çıkaracak gibi duruyor. Aslında bu bir sorun değil. Abartı konusundan bahsettiğimiz için, “Kız kavgası” isimli bir oyunun oldukça eğlenceli olabileceğini düşünüyoruz. Peki ya Girl Fight, ismi gibi bekleneni verebilen bir yapım mı?


2.jpg

İlk başta oyunun hikâyesinden başlayalım. Foundation adlı bir örgüt, kadınları kaçırıp onları sanal bir dövüş ortamı olan The Mainframe’e bağlar ve kadınlar birbirleriyle özgürlüklerini kazanmak için dövüşürler. Kısacası tamamen Cyberpunk öğeler içeren bir dövüş oyunuyla karşı karşıyayız. Fakat hikâyemizdeki örgütün ismi dışında (Foundation = Temel), hikayenin herhangi sağlam bir temeli yok. Devam edelim; kızlarımızın Psionic olarak niteleyebileceğimiz yetenekleri var. Bu yetenekleri, yeterli enerji toplayarak kullanabiliyorlar. Örneğin “steel skin” yanı “çelik deri” yeteneğiyle hasar almayı engelleyebiliyor, “flame body” yani “alev vücut” yeteneğiyle de kendine dokunan kişiye zarar verebiliyorlar. Bu yetenekler de farklı dövüş stratejileri geliştirmenize neden oluyor. Tüm bu yetenekleri Playstation 3’ün L1/L2 veya R1/R2 tuşlarıyla kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında da yumruk, tekme, yakalama ve savunma tuşları olarak X, O, Üçgen ve Kare tuşlarını kullanıyorsunuz.


3.jpg
 
Home Register Log In
Üst