Gears of War 3

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Gears of War 3 (GeOW3) için aslında söylenecek fazla bir şey yok. Aylardır reklamı yapılan ve heyecanla beklenen X360’a özel oyunlardan biri. Serinin son halkasını oluşturuyor ve gerçekten de çoğu kişiyi başına çivilemeyi biliyor. Oyunun başına yarım saat bakarım, sonra kalkarım diye klasik oyuncu bahanesiyle oturduğumuzda, saatlerce kilitlenip, kalabiliriz. Özellikle benim açımdan bu durum yaşandı, hele ki Multiplayer’ı beni kaptı götürdü.

Sera bitmek üzere!

GeOW3, ikinci oyundaki olayların 18 ay sonrasında başlıyor. Sera yavaş yavaş ölmektedir. Lambent iyice etrafa yayılmıştır. Kabustan (Rüya kısmı oyunu oynadığımız prolog kısmı zaten. Yandaki hücrenin kapısını kırın, burada bir tane gizli COG var) uyanan Marcus, Chairman Prescott’u karşılamaya gider. Chairman’ın Marcus’a verdiği esrarengiz bir data diskiyle birlikte olaylar gelişir. Konuyu daha fazla anlatıp da, Spoiler vermek istemiyorum. Özellikle seriyi takip edenlerdenseniz, hikayedeki gelişmeleri ve detayları oynayarak görmeniz daha doğru olur.


17.jpg

Yapımda senaryoyu oynarken Marcus Fenix rolünü üstleniyoruz, ancak 4 kişilik Co-op moduyla birlikte Dom, Anya, Cole veya diğerlerinden birinin kontrolünü de ele alıyoruz. Campaign boyunca Marcus dışında, Augustus Cole lakabıyla Cole Train ile de bir bölümü oynuyoruz. Burası zaten ilk bölümdeki olayların bir saat öncesindeki kısmı kapsıyor. Standart Campaign dışında Arcade başlığı bulunuyor. Arcade’te bölümleri geçerek puan kazanıyoruz. Bu puanlar bize Multiplayer’daki karakterimiz için seviye olarak geri dönüyor. Arcade’te ayrıca Mutator’ler var. 15 adet Mutator’den 5 tanesi Easy modu için geçerli olurken, eksi %25 gibi bir tecrübe puanı penaltısı var. Diğer 5 tanesi Hard zorluk seviyesinde ve artı olarak %10 kazandırıyor. Son kalanlar ise eğlence amaçlı. Mesela kan yerine çiçek efekti yer alıyor. Ancak bunlar normalde kapalı, kilitleri sonradan açılıyor.
 
Home Register Log In
Üst