Foul Play (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Bana göre eski konsolların en iyi oyunları genelde Arcade tarzında olan oyunlardır. Zaten teknoloji yeterince kısıtlı, yapımcılar da genel olarak Arcade türünde oyun yapmak zorundalar. Yoksa satış yapıp kar edemezler. Diğer tür oyunlar yaparak kar edebilirler fakat o zamanlar Arcade oyunlar tuttuğu için en mantıklı olan şey Arcade oyun yapmaktı bence.

Mustapha'yı hatırladınız mı?
Nostalji yapmak için arada bir oynarım o oyunları. Captain Commando, Golden Axe, Final Fight ve Cadillac and Dinosaurs oyunları benim favorilerim arasında bulunan Arcade oyunlardır. Zaten jetonumuz sınırsız olduğundan PC başında bu oyunları çabucak bitirebiliyorduk.


2.jpg

Oynamayı sevdiğim diğer oyunları da eklersem, bu oyunlar bir listeye dönüşebilir fakat bizim bugünkü asıl konumuz Foul Play. Öncelikle Foul Play bambaşka bir oyun olmuş diyemeyeceğim fakat esasında zevkli bir oyun olmuş. İçerisindeki çizimler oldukça başarılı ve birbirinden farklı pek çok içeriği bulunuyor.

Foul Play’de bizler Baron Dashforth’u kontrol ediyoruz. Yanımızda da çırağımız Scampwick bulunuyor. Birlikte şovlar gerçekleştirerek seyircileri eğlendiriyoruz. Fakat garip olan bir durum var. Sahnede yapmış olduğumuz gösteri içerisindeki olaylar gerçekten oluyor, yani şov amaçlı gerçekleşmiyor. Seyirciler bunun farkında değiller anladığım kadarıyla. Zaten bizim karakterimiz oldukça güçlü olduğundan hiçbir sıkıntı çekmiyor. Onları döve döve öldürüyor.


1.jpg

Çöllerden denizlere uzanan koca yol!
Onları döverken ne kadar çok kombo yaparsak seyircilerde o kadar çok eğleniyor.Yapmış olduğumuz gösterileri her bölüm de farklı bir mekânda gerçekleştiriyoruz. Kahire’nin çöllerinden, Atlantis’in derinliklerine kadar dolaşıyoruz. Karakterimiz bu yaratıkları, şeytanları ve düşmanları öldürürken pek zorluk çekmiyor. Zaten kendisi bir iblis avcısı.

Ara ara yapmış olduğumuz Boss fightlar oyunun eğlencesini daha da çok arttırıyor diyebilirim. Özellikle mekanlarda gerçekleşen büyük değişimler benim en çok sevdiğim özelliklerden biri oldu. Çizimler ve animasyonlar gerçekten etkileyici bir görüntüye sahip. Bağımsız geliştiriciler tarafından yapılmış olmasına rağmen oldukça profesyonel bir iş olduğunu söyleyebilirim.

Üstelik çırağımız olan Scampwick ile oyun co-op sisteme giriyor. Bu sayede arkadaşınızla bir araya gelip sabahlara kadar oynayabilirsiniz bu oyunu. Oldukça eğlenceli olacaktır. Baron’un bu garip macerasına sizlerde PC ve Xbox 360’ınızdan kolayca katılabilirsiniz. Eğer arkadaşınızla birlikte co-op olarak oynarsanız bence bu oyundan daha çok zevk alırsınız.
 
Home Register Log In
Üst