Fortnite oyuncuları Ukrayna için 70 milyon dolar topladı

Has1tape

Level 18
Üye
MT2 Üye
Katılım
29 Kas 2022
Mesajlar
350
Tepki
0
Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen Ünlü battle royale oyunu Fortnite, Ukrayna için önemli bir yardım kampanyasına imza atıyor. Fortnite oyuncuları kıyafet, kazma, kaplama, ifade ve savaş bileti gibi şeyler satın almak için V-Bucks kullanıyorlar. Epic Games tarafından "V-Bucks ile elde edilecek gelirin tamamının Ukrayna'ya bağışlanacağı" açıklamasından sonra, 70 milyon dolarlık V-Buck satışı gerçekleşti.

Fortnite oyuncuları mikro ödemeleri seviyor
Geliştiricinin, bu sezonun ilk iki haftasında Fortnite'den elde edilen tüm geliri Ukrayna'ya bağışlayacağına söz vermişti. Bunun üzerine oyuncular da boş durmayıp, onları çok da zorlamayacak mikro ödemeler ile yardımcı olabilmek için ellerine ceplerine attılar, Mikro deyip geçmemek lazım belki de. Fortnite oyuncuları tarafından alınan o kadar çok satın alım gerçekleşti ki, bu rakam milyon dolarları buldu. Bu rakamlar, Epic Store ve Xbox aracılığıyla PC'deki gelirlerin tamamını ve PlayStation Store ve Switch'ten elde edilen içermektedir. (PlayStation Store ve Nintendo satıştan %30 kesinti gerçekleştirmektedir.)

Fortnite oyuncuları mikro ödemeleri seviyor
70 milyon rakamına ulaşıldıktan sonra Epic Games tarafından yapılan açıklamada "Birlikte Ukrayna için 70 milyon dolarlık insani yardım fonu topladık. Herkese ve Xbox'a tebrikler ve bu çabaya katıldığınız için teşekkürler!" dedi.

Oyuncuların, Ukrayna'da hem evlerinden olan hem de savaşın ortasında kalan siviller için oluşturduğu bu fon, takdire değer.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst